eReport.sk
Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Eurá už odišli. Matovič: Prví dostanú šeky 104-ročná pani Vilma a Helena! Verím, že užijú v plnom zdraví

Slovenská pošta v utorok začala s distribúciou prvých 20-tisíc listov so šekmi pre seniorov za očkovanie proti COVID-19. Informoval o tom minister financií Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti.

Matovič v utorkovom statuse podčiarkol, že peniaze sa budú posielať podľa veku, pričom starší dôchodcovia majú prednosť.

Ako prví sa odmeny dočkajú dôchodcovia 100+

„Rozhodli sme sa ísť podľa veku, a tak ako prví dostanú šeky 104-ročná pani Vilma a Helena, 103-ročná pani Katarína, 102-ročná pani Veronika, Mária, Ján a Magdaléna, 101-ročná pani Marianna, Františka, Elena, Ružena, Anna, Jaroslav, Ján, Mária, František, Hermína, Mária, Veronika, Gizela a Daniel a ďalších 19 storočných žien a štyria storoční muži,“ uviedol s dôvetkom na konci ktorého pridal emotikon červeného symbolu srdca: „Verím, že užijú v plnom zdraví.“

Nezáviďme im, prosím, vyzval minister financií

Poznamenal, že ich očkovanie chráni zdravie a životy. Okrem toho podľa jeho slov chráni aj nemocnice pred kolapsom a pomáha zdravotníkom. „Výrazne šetrí naše spoločné financie a umožňuje skorší návrat do normálu, po ktorom túžime všetci,“ dodal s tým, aby ostatní občania seniorom eurá od štátu nezávideli. „Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im … a najmä pamätajme-táto investícia sa nám veľmi rýchlo a významne vráti … a hlavne – ŽIVOT JE NAJVÁC,“ uzavrel Matovič.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kiril Petkov
  2. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽaNO) počas brífingu s novinármi, na ktorej ohlásil svoju demisiu.
  4. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Eurá už odišli. Matovič: Prví dostanú šeky 104-ročná pani Vilma a Helena! Verím, že užijú v plnom zdraví

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php