eReport.sk
K poklesu základného očkovania proti osýpkam
Ilustračné foto: tasr

Rezort zdravotníctva reaguje na kritiku: Robíme všetko preto, aby boli ľudia, čo najskôr zaočkovaní!

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR robí všetko preto, aby ľudia na Slovensku boli čo najskôr zaočkovaní. Uviedla to pre TASR hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová v reakcii na kritiku tempa očkovania.

„Ešte pred sviatkami sme rokovali so samosprávnymi krajmi o zvýšení kapacít na očkovanie aj v medzisviatočnom období, čo sa aj udialo a očkuje sa,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa. Dodala, že rovnako sa očkuje napríklad prostredníctvom mobilných očkovacích tímov.

Podotkla tiež, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) dal príkaz subjektom hospodárskej mobilizácie, aby očkovali aj počas sviatočného obdobia v rozsahu minimálne ôsmich hodín za deň. „Čo je viac ako 50 nemocníc na Slovensku,“ ozrejmila.

Ministra Lengvarského za pomalé tempo očkovania kritizovali vo štvrtok minister financií a šéf OĽANO Igor Matovič aj mimoparlamentný Hlas-SD.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský
  2. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort zdravotníctva reaguje na kritiku: Robíme všetko preto, aby boli ľudia, čo najskôr zaočkovaní!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php