eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Koľko peňazí pôjde na Matovičových seniorov? Tu je odhad nákladov očkovacej podpory!

Minulý týždeň schválili poslanci Národnej rady (NR) SR finančné motivačné príspevky pre ľudí nad 60 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Nápad pochádzal z dielne vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). V závislosti od rôznych podmienok môžu dostať 200 alebo 300 eur. Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) tvrdí, že relatívne malá časť z celkových nákladov bude reálne smerovať k ľuďom, ktorí v súčasnosti nie sú očkovaní. Uviedla to na sociálnej sieti.

„Dôvodom je ich menšia početnosť v porovnaní s očkovanou populáciou, navyše, existuje predpoklad, že ich ochota zaočkovať sa bude nižšia,“ skonštatovala rada.

Podľa odhadov RRZ sa výdavky na finančnú motiváciu k očkovaniu seniorov budú pohybovať medzi 142 a 336 miliónmi eur. Spodnú hranicu vyčíslili na základe toho, koľko seniorov už teraz má nárok na príspevok a hornú hranicu stanovili s predpokladom, že podmienky splnia všetci seniori. Konečná suma závisí od počtu ľudí, ktorých príspevok napokon presvedčí k očkovaniu.

Ak by sa spomedzi úplne nezaočkovaných seniorov zaočkovalo 20 %, pričom všetci čiastočne zaočkovaní seniori by sa rozhodli pristúpiť k ďalšiemu očkovaniu, výdavky na opatrenie by dosiahli 276 miliónov eur. Tieto náklady sa rozdelia medzi roky 2021 a 2022,“ uzavrela RRZ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Očkovanie tínedžera vakcínou
  2. Kiril Petkov
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koľko peňazí pôjde na Matovičových seniorov? Tu je odhad nákladov očkovacej podpory!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php