eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovičov fanúšik si rypol kvôli šekom pre dôchodcov. Expremiér ho schladil: Teba asi niekto obral o niečo iné!

V utorok podvečer zverejnil minister financií Igor Matovič pre mnohých seniorov dobrú správu. Prvé listy so šekmi na 300 eur za očkovanie sú vraj už na pošte. Momentálne má ísť približne o 20 tisíc listov. Expremiér vyzval ostatných ľudí, aby obdarovaným seniorom nezávideli.

Dnes Slovenská pošta začala s distribúciou prvých 20 tisíc listov so šekmi k našim zaočkovaným seniorom. Rozhodli sme sa ísť podľa veku. A tak ako prví dostanú šeky: 104-ročná pani Vilma a Helena, 103-ročná pani Katarína, 102-ročná pani Veronika, Mária, Ján a Magdaléna, 101-ročná pani Marianna, Františka, Elena, Ružena, Anna, Jaroslav, Ján, Mária, František, Hermína, Mária, Veronika, Gizela a Daniel. A ďalších 19 storočných žien a 4 storoční muži,“ napísal na sociálnu sieť Matovič a zdôraznil, že očkovanie chráni zdravie, životy i nemocnice pred kolapsom.

– Foto: fb/igor.matovic.7

„Výrazne šetrí naše spoločné financie a umožňuje skorší návrat do normálu, po ktorom túžime všetci,“ uviedol financmajster. „Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im a najmä pamätajme, táto investícia sa nám veľmi rýchlo a významne vráti. A hlavne – Život je najvác,“ uzavrel. Jeden ministrov fanúšik však utrúsil, že rozposlaným šekom neverí.

Do dnešného dňa mi neprišiel bonus za sprostredkovanie. Hanba,“ napísal expremiérovi. „Neverím,“ začal minister, ale potom predsa len dodal. „Napíšte údaje do správy a zistím,“ dodal Matovič, ktorý bol evidentne vo švungu. Keď mu napríklad diskutujúca napísala, že jej 87-ročná mama ešte stále nedostala termín na tretiu dávku napriek tomu, že sa registrovala, opäť odkázal, aby mu poslali súkromnú správu, že všetko preverí. „Najprv ich oberiete o všetko a potom uplatíte 300 eurami za očkovanie,“ frflal jeden z diskutujúcich. „Teba asi niekto obral o niečo iné,“ odpísal mu Matovič.

Čítajte viac:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský

Podľa ministra financií sa ale šeky nedostanú do konca roka k všetkým, ktorí na ne majú nárok. „Už teraz je v poradí 500 tisíc seniorov. Určite to potrvá 2-3 týždne,“ dodal Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičov fanúšik si rypol kvôli šekom pre dôchodcov. Expremiér ho schladil: Teba asi niekto obral o niečo iné!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti