tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

VIDEO Liberáli sú pripravení, Smer to víta. Fico: Berieme na vedomie vytriezvenie SaS, rokujme okamžite!

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico v utorok vyzval tie parlamentné strany, ktoré nie sú spokojné s vládou Eduarda Hegera a zo zotrvania Igora Matoviča (obaja OĽANO) na ministerskej stoličke, aby spoločne so Smerom otvorili rokovania o predčasných parlamentných voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
  2. Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala
  3. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  4. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  5. Igor Matovič, predseda OĽANO
  6. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  7. richarda sulíka vyšetruje polícia

„Smer-SD je pripravený na okamžité rokovanie o predčasných voľbách s celou opozíciou, včítane poslancov okolo pána Tarabu, a to aj dnes večer. Dnešné hlasovanie o nedôvere Matovičovi prehĺbilo vládnu krízu. Predčasné parlamentné voľby, o ktoré Smer-SD usiluje už v druhom referende, sú nevyhnutnosťou,“ vyjadril sa dnes na sociálnej sieti Fico.

Najrýchlejšie by bolo vysloviť nedôveru vláde

Mnohé mohol určiť postoj strany SaS, ktorá po hlasovaní o Matovičovi pripustila, že pomôže opozičným stranám vyvolať predčasné voľby aj parlamentnou cestou. „Smer-SD berie na vedomie vytriezvenie SaS, ktorá dnes oznámila pripravenosť rokovať o predčasných voľbách,“ skonštatoval Fico.

Najrýchlejším procesom by pri tom podľa sociálnych demokratov bolo hlasovanie o vyslovení nedôvery celej vláde. „Celý proces by urýchlilo vyslovenie nedôvery celej vláde, kde však podpora SaS neexistuje. Smer-SD je pripravený aj na predloženie návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovi, teda celej vláde,“ uzavrel.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Kollár: Ocitli sme sa niekde, kde sme sa nechceli ocitnúť

Predčasné voľby by mohli byť najskôr o pol roka, krajinu nemôžeme uvrhnúť do chaosu. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR a šéf Sme rodina Boris Kollár. Hnutie podľa jeho slov nedrží vo funkcii ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ale súčasnú menšinovú vládu. Podporovať ju bude dovtedy, kým bude schopná presadzovať návrhy na pomoc ľuďom.

Nemôžeme nechať krajinu uvrhnúť do chaosu a hospodárskeho úpadku.

Boris Kollár, líder Sme rodina a šéf NR SR.

„Táto vláda je v menšine len vďaka Richardovi Sulíkovi (SaS), ktorý si postavil hlavu, a vďaka jeho náprotivku Igorovi Matovičovi. My sme sa ocitli niekde, kde sme sa nechceli ocitnúť,“ povedal Kollár novinárom s tým, že Sme rodina bolo za zachovanie štvorkoalície.

Ak by došlo k dohode na predčasných voľbách, Kollár by požadoval od opozičných strán, aby jasne hlasovali počas celých šiestich mesiacov so súčasnou koalíciou a podporovali pomoc ľuďom.

Podotkol, že aktuálne sa treba sústrediť na pomoc ľuďom a presadenie dobrých návrhov. Ak by koaliční partneri takto nechceli postupovať, preferuje dohodu o predčasných voľbách naprieč politickým spektrom. Upozornil však, že tieto by mohli byť vzhľadom na lehoty najskôr o pol roka. „Nemôžeme nechať krajinu uvrhnúť do chaosu a hospodárskeho úpadku,“ zdôraznil. Ak by došlo k dohode na predčasných voľbách, Kollár by požadoval od opozičných strán, aby jasne hlasovali počas celých šiestich mesiacov so súčasnou koalíciou a podporovali pomoc ľuďom.

Liberáli sú pripravení rokovať o predčasných voľbách

Strana SaS berie na vedomie, že minister financií Igor Matovič (OĽANO) nebol odvolaný z funkcie. SaS sa tak stáva tvrdou opozičnou stranou a jej snaha o návrat do vlády je uzavretá. Po hlasovaní v Národnej rade (NR) SR to v utorok povedal predseda SaS Richard Sulík. Strana je podľa neho pripravená rokovať o predčasných voľbách.

VIDEO SaS chce po hlasovaní o I. Matovičovi rokovať o predčasných voľbách


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Liberáli sú pripravení, Smer to víta. Fico: Berieme na vedomie vytriezvenie SaS, rokujme okamžite!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku