tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
richarda sulíka vyšetruje polícia
Richard Sulík a Igor Matovič ešte ako priatelia. Zdroj: fb Igor Matovic

Sulík ostro: Je koniec, sme otvorení rokovaniam o predčasných voľbách!

Šéf strany Sloboda a Solidarita to vyhlásil na krátkej tlačovej konferencii, ktorú jeho hnutie usporiadalo potom, ako poslanci NR SR neodvolali Igora Matoviča z kresla ministra financií.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Igor Matovič, predseda OĽANO
  2. Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený).
  3. Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
  4. Na kombosnímke Igor Matovič pred mikrofónmi a Igor Bukovský.

Aj keď mnohí „hejtovali,“ nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu, za jeho rozhodnutie, že nebude hlasovať za odvolanie Igora Matoviča a pomáhať tak SaS naspäť do vlády, s tým, že takýto scenár by predsa nebol reálny, dnešok ukázal, že Taraba sa nemýlil. Sulík oznámil, že až dnešné neodvolanie predsedu OĽANO z ministerského postu, oficiálne ukončilo pokus jeho strany vrátiť sa do vlády. Potom, akú dávku urážok na liberálov spustil v pléne Igor Matovič ešte minulý týždeň, je podivuhodné, že liberáli nad návratom naozaj reálne uvažovali.

Sme riadna opozícia

Richard Sulík vyhlásil, že sa jeho strana stáva riadnou opozíciou a nie je ničím a nikým viazaná. V parlamente teda bude hlasovať len za tie zákony Hegerovej menšiny, za ktoré uzná za vhodné.

„Naša trojmesačná snaha dostať z vlády pôvodcu väčšiny všetkých problémov, Igora Matoviča, je dnes ukončená.“

Richard Sulík, predseda SaS

Predčasné voľby

Śéf sulíkovcov tiež oznámil, že jeho strana sa dneškom stáva otvorenou rokovaniam o predčasných voľbách. Na otázku novinárov, či to znamená, že podporí návrh z dielne Sme rodina, odpovedal, že „na tom sa ešte poradia.“ Rovnakú mantru zopakoval aj ako odpoveď na otázku, či sa podpíšu pod návrh tarabovcov.

Nový bianko šek Igora Matoviča

Rezort financií dnes podľa Mariána Viskupiča konečne uznal, že štát dosahuje obrovské nad príjmy a to najmä vďaka závratnej výške inflácie. Za SAS odpovedal na otázku, prečo nepodporili, aby parlament rokoval o zmene štátneho rozpočtu, v skrátenom legislatívnom konaní.

Štát získal navyše 1,3 miliardy. Z toho dá Matovičov rezort 270 miliónov dôchodcom. Zvyšok? Zvyšok je novým bianko šekom ministra financií. „Celých 1,3 miliardy skončí vo všeobecnej štátnej pokladnici, “ uviedol Viskupič a dodal, že Matovič ich „môže rozhádzať na ďalšie svoje atómovky.“

Zdroj: TK SaS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík ostro: Je koniec, sme otvorení rokovaniam o predčasných voľbách!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku