eReport.sk
Robert Fico, yt/smersd

VIDEO Fico reaguje na Hamrana: Už idú na hulváta, likvidujú všetky dôkazy o politickej špine v OČTK!

Po nedeľnej diskusii TA3 „V politike“ sa na Slovensku začalo vo veľkom diskutovať o tom, či policajný prezident Štefan Hamran pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril o plánovaných bezpečnostných akciách NAKA, ktoré mali zahŕňať aj zatýkanie vysokopostavených ľudí z orgánov činných v trestnom konaní. Tieto informácie v relácii načrtol predseda Smeru-SD Robert Fico, pri čom ich druhý najvyšší ústavný činiteľ a predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) potvrdil. Na základe týchto skutočností žiada opozícia a Sme rodina od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zvolanie bezpečnostnej rady, ktorá ma riešiť to, že či má Hamran právo disponovať takýmito informáciami a hovoriť o nich.

Hamran Ficove a Kollárove slová odmieta, no zároveň na dnešnej tlačovej konferencii povedal veci, ktorými sa podľa Fica priamo priznal. „Inteligenčnej úrovni Hamrana zodpovedá najmä jeho dnešné priznanie, keď povedal, že NAKA vedie TK vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, lebo je dôvodné podozrenie, že v rámci orgánov činných v TK pôsobí organizovaná skupina, ktorá nezákonným spôsobom vplýva na trestné konanie. A že o tomto hovoril na BR. Pán Hamran, vy si sedíte na kábli? Veď priamo potvrdzujete to, čo hovorím ja a predseda NR SR Kollár,“ tvrdí Fico vo svojom najnovšom videu.

Chce vraj trestať tých, ktorí odhaľujú pravdu

Fico satiricky skonštatoval, že zásah v orgánoch činných v trestnom konaní síce potrebný je, ale proti mediálne známym čurillovcom a ich údajným spolupracovníkom: „Potešil som sa, že konečne idú klepnúť poriadne po prstoch takým vyšetrovateľom ako je Čurilla, takým prokurátorom ako je Lipšic, či Repa a takým sudcom ako je Kliment alebo Záleská. Toto je politicky angažovaná organizovaná skupina, ktorá plní vládny program – pozatvárať opozíciu a ľudí s ňou spolupracujúcich.“

Zdroj: video:yt/smersd

Hamrana ale práve preto, že polícia nezasahuje voči týmto vyšetrovateľom, prokurátorom a sudcom, ale voči tým, ktorí sa snažia ich porušovanie zákona podľa Fica riešiť, nazýva žoldnierom. „Žoldnier Hamran mal však na mysli zjavne inú skupinu, keď o nej minulý týždeň hovoril na BR (bezpečnostná rada). A to skupinu vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa snažia odhaliť pravdu o manipuláciách s trestnými konaniami a hrubom porušovaní ľudských práv obvinených. 17 nálezov ÚS SR o porušení práv obvinených hovorí za všetko. A ako obyčajne, úlohu korunného svedka má zohrať najväčší udavač v dejinách Slovenska Makó, ktorý za štátne zákazky pomáha vládnej mašinérii v 87 prípadoch,“ tvrdí Fico.

Kde má Hamran uniformu?

V minulosti sme si policajných prezidentov spájali s uhľadenými uniformovanými oblekmi. Fica však vyrušilo aj to, že Hamran takémuto oblečeniu zjavne veľmi neholduje. Otázne však je, či by sa ním človek s postavením policajného predsa len nemal prezentovať. „Pýtam sa, kde má prezident PZ uniformu? Hanbí sa za to, čo robí ako policajt alebo bez uniformy sa v útokoch proti ústavným činiteľom cíti bezpečnejšie?,“ pýta sa šéf Smeru.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  2. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. Advokát Marek Para.
  4. Štefan Hamran
  5. Polícia, logo
  6. Ivan Ševčík, generál vo výslužbe. Zdroj: yt/ereport.sk
  7. Štefan Hamran

Strácajú zábrany?

Fico si pri tomto všetkom myslí, že niektorí policajti, prokurátori a sudcovia strácajú zábrany. „Ide o úplný rozklad právneho štátu. Už idú na hulváta. Chcú zlikvidovať všetky dôkazy potvrdzujúce, čo za strašnú politickú špinu to máme v orgánoch činných v trestnom konaní,“ uzavrel opozičný líder.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje na Hamrana: Už idú na hulváta, likvidujú všetky dôkazy o politickej špine v OČTK!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti