eReport.sk
Vyštudovaná bábkoherečka zasahuje!
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Zdroj: tasr

Remišová odkazuje Kollárovi: Zvolávať bezpečnostnú radu k práci polície je neprijateľné!


Zvolávať bezpečnostnú radu, na ktorej by politici „spovedali“ policajného prezidenta, koho polícia plánuje stíhať, je neprijateľné a neakceptovateľné. Vyhlásila to šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. Myslí si, že je to za hranicou fungujúceho demokratického právneho štátu. Avizovala, že tejto téme sa má venovať aj pondelková koaličná rada.

Ministerka posiela šéfovi parlamentu stručný odkaz

„Zvolanie bezpečnostnej rady pre prácu orgánov činných v trestnom konaní považujem za nepochopenie toho, ako bezpečnostná rada funguje a aké má plniť úlohy,“ skonštatovala Remišová na pondelkovej tlačovej konferencii. Odmieta sa zúčastniť na takom zasadnutí bezpečnostnej rady, kde by sa malo vstupovať do práce orgánov činných v trestnom konaní (OČTK).

 Remišová: Fico „hrubo“ osočuje prokurátorov a vyhráža sa im aj sudcom, ktorí rozhodujú inak, ako si on predstavuje

Kollár požiadal Hegera o zvolanie bezpečnostnej rady

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) cez víkend povedal, že požiadal premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady v súvislosti s možným únikom informácií z polície. Kollár i predseda Smeru-SD Robert Fico počas víkendovej diskusnej relácie hovorili o tom, že prezident Policajného zboru Štefan Hamran mal avizovať na bezpečnostnej rade štátu zásah polície voči členom bývalého inšpekčného tímu Oblúk a takisto prokurátorom a sudcom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová odkazuje Kollárovi: Zvolávať bezpečnostnú radu k práci polície je neprijateľné!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne