eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

VIDEO Policajný šéf Hamran sa bráni: Čudujem sa Kollárovi, že sadol na lep Ficovi!

Policajný prezident Štefan Hamran kategoricky odmieta tvrdenia lídra opozičného Smeru-SD Roberta Fica o avíze na policajnú akciu zameranú na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov. Na bezpečnostnej rade štátu podľa neho nič také neodznelo. Tvrdí, že hovoril o akcii, ktorá už bola medializovaná. Prekvapilo ho, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) Ficovi „sadol na lep“, hoci má prístup k informáciám z bezpečnostnej rady.

Zľava riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko, 1. viceprezident Policajného zboru SR Branko Kišš a prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému – Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

Policajný prezident deklaroval, že nikdy Bezpečnostnú radu (BR) SR neinformoval o príprave nejakej akcie. „Bezpečnostnú radu som informoval o tom, že vedieme trestné konanie vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, čo my považujeme za bezpečnostné riziko a na bezpečnostnej rade by sa taká informácia podľa nášho názoru mala objaviť,“ uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii.

Policajný šéf hovoril o vplývaní na trestné konania

Spomínané trestné konanie vedie vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). „Na základe dôkaznej situácie, listinných dôkazov, výsluchov, ktoré vykonal, vyšetrovateľ dospel k záveru, že je tu dôvodné podozrenie, že v rámci orgánov presadzujúcich právo môže pôsobiť organizovaná zločinecká skupina, ktorá nezákonným spôsobom vplýva na trestné konania,“ vysvetlil Hamran.

Na zasadnutí BR SR uviedol tiež podľa svojich slov na pravú mieru aj nesprávne informácie o zásahu polície na Okresnom súde Bratislava III a jeho nadväznosti na vyšetrovanie zločineckej skupiny.

Hamran: Vyšetrovatelia nepáchajú nič protiprávne

„Je to živá vec, viac informácií som neposkytol a viac informácií nemám k dispozícii ani v tomto okamihu,“ dodal. Hamranove slová potvrdil aj riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a skutočnosť, že nebolo vznesené obvinenie, detaily prípadu nechcel komunikovať.

Policajný prezident považuje za kľúčové, že vyšetrovatelia majú rozviazané ruky. „Máme tu niekoľko verdiktov, ktoré potvrdzujú, že vyšetrovatelia NAKA nepáchajú nič protiprávne. Práve naopak, sú tu veľmi vážne podozrenia, že sú tu osoby, ktoré presadzujú právo a konali alebo konajú spôsobom, ktorý vytváral priestor buď na účelové trestné stíhanie, alebo naopak, na to, aby sa nedali stíhať niektoré skutky,“ povedal.

Hamran kritizoval Fica aj za to, že ho označil neľúbivými prívlastkami: „Neviem si celkom jasne predstaviť, či existuje ešte jedna európska krajina, civilizovaná v rámci európskeho priestoru, kde si bývalý trojnásobný premiér, alebo akýkoľvek iný politik, dovolí označiť policajného prezidenta za žoldniera, za zbabelca, za zločinca za gaunera, za telocvikára.“

VIDEO Štefan Hramran reaguje na medializované informácie, kritizuje Roberta Fica

Zdroj: fb/policiaslovakia

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mnister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  2. Robert Fico v štúdiu TA3.
  3. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Policajný šéf Hamran sa bráni: Čudujem sa Kollárovi, že sadol na lep Ficovi!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti