eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa v reakcii na prepustenie Roberta Kaliňáka.
Robert Fico na snímke z videa v reakcii na prepustenie Roberta Kaliňáka. Zdroj: fb/robertficosk

VIDEO Fico po prepustení Kaliňáka: Takto si ťukám po hlave, že komu to preplo v mozgu!

„Roberta Kaliňáka dnes z väzby pustili, lebo sudcovia nevideli ani jeden jediný dôvod na jeho uväznenie. Vojna však pokračuje,“ vyhlásil trojnásobný expremiér a líder opozičnej strany Smer-SD Robert Fico v reakcii na prepustenie exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Fico vyhlásil, že vládu Eduarda Hegera (OĽANO) jeho strana kritizovať neprestane, je totiž presvedčený, že koalícia, ktorú z postu ministra financií v skutočnosti riadi Igor Matovič, je zločinecká.

O „železnej politickej logike“

„Tak ako my budeme nekompromisní v kritike tejto zločineckej vlády, očakávame, že Matovičovci opäť zneužijú moc, vymyslia si ďalšie neopodstatnené obvinenie a pokúsia sa nás znova zatvoriť, aby sa nás zbavili,“ upozornil Fico.

Ak súhlasíme s dnes uverejneným tvrdením, že zastavenie ruského plynu do Európy prudko oslabí európsku ekonomiku a euro bude slabšie ako dolár, tak si takto ťukám po hlave, že komu to preplo v mozgu.

Uviedol v reakcii Robert Fico (Smer-SD).

Podľa lídra parlamentnej opozície má obvinenie vznesené voči nemu aj Robertovi Kaliňáka „železnú politickú logiku“. Spomenul pritom ajšpeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, premiéra a tiež prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Síce takú fašistickú a zvrátenú, ale taká je logika Matoviča, Lipšica, Hegera a Čaputovej,“ spesnil Fico.

„Euro bude slabšie ako dolár“

„Teraz nebudem pripomínať všetky ich šialenosti. Ale ak súhlasíme s dnes uverejneným tvrdením, že zastavenie ruského plynu do Európy prudko oslabí európsku ekonomiku a euro bude slabšie ako dolár, tak si takto ťukám po hlave, že komu to preplo v mozgu. To nemá žiadnu logiku, aby sme v mene Spojených štátov amerických likvidovali vlastnú ekonomiku a oslabovali spoločnú menu,“ rozhorčene pokračoval vo videu bývalý predseda vlády.

Čo ešte Fico vo svojej reakcii v piatok uviedol? Viac sa dozviete v pripojenom videu.

Zdroj: fb/robertficosk

Najvyšší súd (NS) SR prepustil v piatok obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rešpektuje rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý v piatok prepustil obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka na slobodu. Za dôležité Mikulec považuje to, že stíhanie Kaliňáka je vo všetkých skutkoch dôvodné a vyšetrovanie pokračuje.

Exminister vnútra zo Smeru-SD Robert Kaliňák považuje svoje trestné stíhanie za nezmysel. Ide podľa neho o politický proces. Po prepustení z väzby podčiarkol, že súdy v jeho prípade doteraz nerozhodovali o dôvodnosti samotného stíhania, ale len o väzbe. Jeho obhajca David Lindtner podotkol, že súdy sú pri rozhodovaní o väzbe časovo limitované a nemajú možnosť si preštudovať všetky spisy tak, aby vedeli hovoriť o dôvodnosti stíhaní. Môžu podľa neho dospieť k záveru, ale nemožno to brať ako meritórne rozhodnutie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
  2. Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reagoval na otázky novinárov.
  3. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).
  4. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico po prepustení Kaliňáka: Takto si ťukám po hlave, že komu to preplo v mozgu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti