eReport.sk
Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022. Foto: tasr

Taraba chce, aby platilo trikrát a dosť: Časť sudcov poslal robiť pre kartel do Kolumbie!

„Človek, čo siaha na ľudské práva druhému, je zločinec a keď má v porušovaní ľudských práv záľubu, nech ide robiť pre nejaký kartel do Kolumbie, ale nie, aby súdil ľudí,“ konštatoval nezaradený opozičný poslanec Tomáš Taraba (Život NS). Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Poslanec, ktorý dlhodobo kritizuje vládu Eduarda Hegera a predtým aj kabinet Igora Matoviča z OĽANO a je vytrvalým podporovateľom opozičnej politiky strany Smer-SD, reagoval prostredníctvom sociálnej siete na aktuálne udalosti.

Predovšetkým dal najavo, čo si myslí o tom, že exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) v piatok po rozhodnutí Najvyššieho súdu (NS) SR napokon prepustili z kolúznej väzby po 23 dňoch. Senát NS SR 5T totiž zrušil predchádzajúce aprílové uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) jednomyseľne. A tak sa bývalý minister vnútra mohol znova nadýchnuť takpovediac čerstvého vzduchu bez toho, aby bol pod prísnym dohľadom členov väzenskej a justičnej stráže.

„Podávam návrh do parlamentu, aby sudcovia, ktorí opakovane rozhodujú tak, že ústavný súd konštatuje, že svojimi rozsudkami porušili ľudské práva človeka, boli automaticky vyzlečený z taláru. Presne podľa zásady 3x a dosť!“ – avizoval Taraba, pričom narážal na sudcu ŠTS, ktorý rozhodol o väzobnom stíhaní Kaliňáka, aj keď v tomto prípade rozhodnutie STŠ nezrušil Ústavný súd SR, ale NS SR.

Taraba k tomu ešte dodal: „Človek, čo siaha na ľudské práva druhému, je zločinec a keď má v porušovaní ľudských práv záľubu, nech ide robiť pre nejaký kartel do Kolumbie, ale nie, aby súdil ľudí.“

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Predseda Smeru-SD Robert Fico skonštatoval, že Kaliňáka súd prepustil z väzby, lebo nevidel jeden jediný dôvod na uväznenie. Absurdnosť väzby podľa neho potvrdzuje aj fakt, že za oslobodenie Kaliňáka hlasoval aj „slávny“ sudca Juraj Kliment. „Vojna pokračuje, my budeme priami a nekompromisní v kritike tejto zločineckej vlády a očakávame, že ona bude nekompromisná v organizovaní ďalších manipulácií, podvodov a zneužívaní moci, aby nás zatvorila neskôr,“ dodal.

Kaliňáka vzal ŠTS do kolúznej väzby 23. apríla. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených či mariť vyšetrovanie. Exministra vnútra vyšetrovateľ NAKA obvinil spolu s Ficom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa v reakcii na prepustenie Roberta Kaliňáka.
  2. Robert Fico v štúdiu TA3.
  3. Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reagoval na otázky novinárov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba chce, aby platilo trikrát a dosť: Časť sudcov poslal robiť pre kartel do Kolumbie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti