eReport.sk
Na snímke zľava predseda vlády SR Eduard Heger a minister vnútra Roman Mikulec (O¼ANO) poèas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube, ktorý bude prijíma kamióny s pomocou Ukrajine v areáli prekladiska Haniska pri Košiciach, spoloènos Interport v okrese Košice okolie 23. marca 2022. FOTO TASR – Roman Hanc

Mikulec reaguje na prepustenie Kaliňáka: Vyšetrovanie sa nekončí!

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rešpektuje rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý v piatok prepustil obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka na slobodu. Za dôležité Mikulec považuje to, že stíhanie Kaliňáka je vo všetkých skutkoch dôvodné a vyšetrovanie pokračuje.

„To, že Najvyšší súd rozhodol, že už nie sú dôvody na kolúznu väzbu, je absolútne legitímne, ale vyšetrovanie sa týmto nekončí. Róbert Kaliňák zostáva obvinený a orgány činné v trestnom konaní budú ďalej pokračovať,“ povedal v reakcii Mikulec.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš vníma rozhodnutie súdu ako dôkaz, že súdy pracujú nezávisle, „nie na objednávku, ako to bolo zvykom za čias vlád Smeru“.

Remisova hovorí o vyhrážaní polícii zo strany Smerákov

Predstavitelia Smeru-SD sa podľa vicepremiérky a šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej vyhrážajú polícii a súdom vždy, keď im rozhodnutia nevyhovujú. „My súd rešpektujeme. Pripravme sa však na ďalšie útoky Smeru na právny štát,“ vyhlásila na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reagoval na otázky novinárov.
  2. Robert Fico na snímke z videa v reakcii na prepustenie Roberta Kaliňáka.
  3. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.

Kaliňáka vzal Špecializovaný trestný súd do kolúznej väzby 23. apríla. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených či mariť vyšetrovanie. Exministra vnútra vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil spolu s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec reaguje na prepustenie Kaliňáka: Vyšetrovanie sa nekončí!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti