eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj otvorene: Nikto nevie predpovedať dĺžku trvania vojny na Ukrajine

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že aj keď Ukrajinci robia všetko pre to, aby vyhnali zo svojho územia ruských okupantov, „nikto dnes nevie predpovedať ako dlho bude vojna trvať“. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

„To bude, bohužiaľ, záležať nielen na našich ľuďoch, ktorí už teraz do toho dávajú svoju maximum,“ uviedol Zelenskyj vo svojom video príhovore k národu. „Bude to záležať na našich partneroch, na európskych krajinách a na celom slobodnom svete.“

Nikto nevie ako dlho bude vojna trvať

V. Zelenskyj

Zelenskyj vyjadril vďačnosť všetkým krajinám a politikom, ktorí sa podieľajú na sprísňovaní sankcií voči Rusku a zvyšujú vojenskú a finančnú podporu Ukrajiny. „Toto je jediný recept na ochranu slobody pred ruskou inváziou. A pre krajiny Západu to nie je len ekonomický výdavok. Toto nie je len o účtovníctve, je to o slobode,“ povedal.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa v reakcii na prepustenie Roberta Kaliňáka.
  2. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
  3. Taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio.
  4. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím ukrajinským rezortným partnerom Dmytrom Kulebom po ich stretnutí v Kyjeve 10. mája 2022.

Podľa ukrajinského prezidenta Kyjev v piatok zostrelil 200té ruské lietadlo a doposiaľ spôsobil Rusku ťažké straty tankov, opancierovaných vozidiel, helikoptér a dronov. „A k čomu je to všetko? Len na to, aby socha Lenina mohla postáť o niečo dlhšie v dočasne okupovanom Heničesku?“ položil si rétorickú otázku Zelenskyj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj otvorene: Nikto nevie predpovedať dĺžku trvania vojny na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti