eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová, foto:ta3/vpolitike

Čaputová o petičnej akcii opozície: Keby ľudom chceli dať referendum, tak by im ho už dávno dali!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa opätovnou kandidatúrou ešte nezaoberá. „Na takéto rozhodnutia mám ešte čas,“ uviedla v diskusnej relácii TA3 V politike, v ktorom hodnotila doterajšie trojročné obdobie vo funkcii. Hlava štátu sa vyjadrila i k opozičnom referendu.

Kandidatúrou sa podľa vlastných slov nezaoberá aj preto, že nechce dávať zámienku vnímať jej aktivity ako kampaň pre znovuzvolenie.

Kto zmaril referendum?

Čaputová sa vyjadrila i aktuálnej téme referenda. Opozícia iniciuje petičnú akciu za predčasné voľby, ktorá by mala za predpokladu vyzbierania potrebných podpisov smerovať do referenda. Podľa Čaputovej mohla opozícia „dať ľudom referendum“ už dávno. „Keby chceli im dať to referendum, tak by im ho dali už dávno,“ uviedla v relácii. Pri prvom pokuse o referendum prezidentka ústavnosť otázky preberala s viacerými odborníkmi: „Do paláca som si pozvala ľudí z rôznych právnických fakúlt, bývalých ústavných sudcov, ľudí z advokátskej obce s ktorými sme sa na to naozaj poctivo pozreli. Som dokonca presvedčená, že by mali občania mať tú moc, ktorou by dokázali skrátiť volebné obdobie poslancovi,“ uviedla Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.
  2. Zľava na kombosnímke Ján Drgonec a Zuzana Čaputová.
  3. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
  4. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  5. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  6. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  7. Zuzana Čaputová
  8. Prezidentka SR Zuzana Čaputová prichádza na summit Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride 29. júna 2022.

Prezidentka reagovala aj na útoky na jej osoby, kedy ju viacerí občania a odborníci obnivili, že zmarila referendum. Odvolala sa však na rozhodnutie Ústavného súdu. „Jedinou ústavnou autoritou je súd, ktorý rozhodol tak, ako rozhodol. Kto teda zmaril skutočne referendum? Možno niekto, kto to napísal nesprávnym spôsobom a nedal ľudom šancu, aby sa prišli vyjadriť.“

Čaputová priznala chyby

Prezidentka Zuzana Čaputová si po otázke moderátora relácie „sypala popol na hlavu“. Priznala viacero chýb, ktoré podla nej mohli ovplyvniť i samotný klesajúci trend jej voličských preferencií. „Áno, urobila som aj ja niekoľko chýb,“ priznala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová o petičnej akcii opozície: Keby ľudom chceli dať referendum, tak by im ho už dávno dali!

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti