eReport.sk
Zľava Richard Sulík a šéf Smeru Robert Fico a podpredsevia strany počas tlačovky. F
Zľava Richard Sulík a šéf Smeru Robert Fico a podpredsevia strany Smer počas tlačovky. Foto: ereport

VIDEO Fico nebude v NR SR počúvať Zelenského! Prečo sa na tlačovke Smeru objavil Sulík?

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na pondelkovej tlačovej konferencii kritizoval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za to, že sa vláda namiesto riešenia energetickej krízy a prudko rastúcich cien sústredí na návštevu americkej prvej dámy Jill Bidenovej a nemeckých boháčov Geissenovcov. Sulík sa vyjadril, že návšteva Geissenovcov slúži na pomoc turizmu. V utorok je navyše na programe vystúpenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Národnej rade Slovenskej republiky cez telemost. Fico sa ho podľa svojich slov nemieni zúčastniť.

„Predsa nie je možné, aby sa celý víkend minister hospodárstva venoval Geissenovcom, ktorí nevedia, čo od dobroty, a to má byť aj nejaká ponuka na zdražovanie na Slovensku. Nie je možné, aby sa venoval Heger, predseda vlády a prezidentka návšteve prvej dámy Spojených štátov amerických, keď medzitým predseda vlády Maďarska, ako aj ďalšie krajiny tvrdo bojujú za svoje záujmy. Nemôžeme akceptovať zastavenie dodávok ruskej ropy na Slovensko, pretože to je ekonomická samovražda,“ zdôraznil Fico.

Na Ficovej tlačovke sa objavil aj Sulík

Počas Ficovej tlačovej konferencie sa udiala aj jedna veľmi nezvyčajná udalosť. Po Janke Bittó Cigánikovej (SaS), ktorá minulý týždeň narušila tlačovú konferenciu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) po hlasovaní o Ficovom vydaní do kolúznej väzby, bol „narušiteľom“ tentokrát jej stranícky šéf Sulík. Ten sa v istom momente prekvapivo postavil vedľa Fica a jeho podpredsedov zo strany Smer-SD a neskôr sa do priebehu tlačovej konferencie začal aj aktívne zapájať.

VIDEO Šéf SaS v spoločnosti predstaviteľov Smeru počas tlačovky Roberta Fica

Zdroj: t.me/lubosblahasmer

Ja keď som bol premiér som nepoznal sviatok, nepoznal som sobotu a nedeľu a nechodil som sa opíjať s Geissenovcami.

Robert Fico v reakcii na Richarda Sulík.

„Ja toto považujem za extrémne hlúpu výčitku, ktorá fakt len z úst Roberta Fica môže vypadnúť,“ vyjadril sa Sulík k Ficovej kritike, že sa namiesto práce v prospech občanov venuje nemeckým boháčom. Sulík dokonca sľúbil, že sa Slovensko objaví aj v ich seriáli.

FOTO Fico mal tlačovku pred ministerstvom hospodárstva. Zúčastnil sa jej aj minister Sulík

GALÉRIA – Foto: ereport

„Ja keď som bol premiér som nepoznal sviatok, nepoznal som sobotu a nedeľu a nechodil som sa opíjať s Geissenovcami,“ reagoval Fico na Sulíkove slová, že sa Geissenovcom venoval vo svojom voľnom čase.

Zelenskyj vraj klame, Fico ho nemieni počúvať

Fico sa pristavil aj pri téme plánovaného vystúpenia ukrajinského prezidenta v parlamente. Na jednej strane vysvetlil, prečo jeho strana Smer-SD súhlasila so Zelenského vystúpením, na strane druhej uviedol, že sa tohto vystúpenia nezúčastní. Vadia mu údajné Zelenského klamstvá. „My sme súhlasili s tým, aby zajtra mal možnosť prezident Ukrajiny vystúpiť, pretože ak mohol v parlamente vystúpiť ukrajinský veľvyslanec, tak môže aj hlava štátu. Nemáme proti tomu nič, ale ja tam určite nebudem, lebo nebudem tohto človeka, ktorý klame na dennej báze počúvať,“ uviedol Fico k téme, pričom upozornil, že „to, čo hovorí Zelenskyj poškodzuje národné záujmy Slovenskej republiky.“

Chce EÚ zastaviť dodávky ruského plynu na Slovensko?

Fico okrem iného reagoval aj na konflikty lídrov EÚ ohľadom dodávok ruského plynu do európskych krajín. Je údajne snahou Európskej komisie, aby boli tieto dodávky zastavené, a to podľa opozičného lídra bez toho, aby sme za to mali patričnú a aj cenovo výhodnú náhradu.

„V tomto okamihu veľmi pozorne sledujeme vývoj v rámci Európskej únie. Už niekoľko dní sa prerokuváva návrh Európskej komisie, aby sa zaviedol ďalší balík sankcií voči Ruskej federácii a tento balík podľa predsedníčky Európskej komisie má zahŕňať aj zákaz dovozu ruskej ropy, ktorá stabilne a bezpečne dochádza na územie Slovenskej republiky a do prostredia EÚ. Som veľmi rád, že stále sú v Európskej únii lídri, ktorí majú na to iný názor, a ktorí, nie ako barani, automaticky súhlasia s tým, čo hovoria Spojené štáty americké,“ uviedol Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať

 1. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 2. Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Andrej Kiska s kozou v Prezidentskom paláci.
 3. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
 4. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
 5. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
 6. Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová
 7. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
 8. Poslankyňa Romana Tabák počas brífingu s novinármi po hlasovaní 4. mája 2022 v Bratislave.
 9. Metropolita Onufrij.
 10. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
 11. Ruský veľvyslanec v Poľsku Sergej Andrejev (uprostred) je obliaty červenou farbou vo Varšave v pondelok 9. mája 2022.
 12. Richard Sulík vysvetľoval novinárom, prečo trávil víkend s Geissenovcami.
 13. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico nebude v NR SR počúvať Zelenského! Prečo sa na tlačovke Smeru objavil Sulík?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti