eReport.sk
Metropolita Onufrij.
Metropolita Onufrij. Zdroj: twitter/orthodox christianity

Ukrajinský metropolita napísal Putinovi: Dúfame, že s týmto budete kresťansky súhlasiť

Najvyšší predstaviteľ ukrajinskej pravoslávnej cirkvi patriacej pod moskovský patriarchát, metropolita Onufrij, zverejnil v pondelok osobnú výzvu voči ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby umožnil bezpečný odchod ukrajinských vojakov brániacich obkľúčené prístavné mesto Mariupol. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Onufrijova cirkev má širokú autonómiu, ale je lojálna ruskej pravoslávnej cirkvi a jej patriarchovi Kirillovi.

Metropolita Onufrij v otvorenom liste pripomenul, že Putinova vlastná rodina prežila obliehanie Leningradu v 40. rokoch 20. storočia. Napísal, že Putinovi príbuzní zažili, „aké to je žiť v izolácii od zvyšku veľkej krajiny, pod neustálym bombardovaním, bez jedla, vody, liekov, keď každú chvíľu môže prísť smrť spôsobená ťažkou zbraňou, hladom alebo chýbajúcou zdravotnou starostlivosťou“.

Dúfame, že dáte možnosť obkľúčeným civilistom, policajtom, členom pohraničnej stráže a vojakom vstúpiť na územie ovládané Ukrajinou alebo na územie tretích krajín.

Napísal Vladimirovi Putinovi najvyšší predstaviteľ ukrajinskej pravoslávnej cirkvi.

Onufrij uviedol, že civilisti a vojaci v Mariupole sú dnes v rovnakej situácii (ako Putinovi príbuzní), čím myslel ukrajinských vojakov stále brániacich oceliarne Azovstaľ, ktorým však už dochádzajú sily. Metropolita napísal: „Dúfame, že budete kresťansky súhlasiť s procedúrou extrakcie pre ukrajinskú posádku v Mariupole a dáte možnosť obkľúčeným civilistom, policajtom, členom pohraničnej stráže a vojakom vstúpiť na územie ovládané Ukrajinou alebo na územie tretích krajín.“

Onufrijova cirkev má širokú autonómiu, ale je lojálna ruskej pravoslávnej cirkvi a jej patriarchovi Kirillovi. Je oddelená od pravoslávnej cirkvi Ukrajiny, ktorá sa v roku 2019 odtrhla a stala nezávislou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Richard Sulík a šéf Smeru Robert Fico a podpredsevia strany počas tlačovky. F
  2. Ruský veľvyslanec v Poľsku Sergej Andrejev (uprostred) je obliaty červenou farbou vo Varšave v pondelok 9. mája 2022.
  3. Predseda maďarského Národného zhromaždenia (parlamentu) László Kövér.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský metropolita napísal Putinovi: Dúfame, že s týmto budete kresťansky súhlasiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti