eReport.sk
predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Pán premiér, čísla nepustia! Heger hovoril o právnom štáte, ľudia ho hanebne vysmiali

Reakcie obyčajných občanov dokážu niekedy poukázať na zásadné problémy v spoločnosti lepšie, ako hocijaký novinový článok, alebo odborný posudok. Opozícia sa už niekoľko dní snaží informovať európskych lídrov a hlavné orgány EÚ vrátane Európskej komisie o údajnom pošliapavaní princípov právneho štátu, ktoré podľa nej zo strany vlády na Slovensku prebieha. Opoziční lídri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa rozhodli informovať o ich pohľade na dianie na Slovensku aj eurokomisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa. Toho sa následne snažil presvedčiť premiér Eduard Heger (OĽANO), že na Slovensku je právny štát v dobrej kondícii. To však ľudí zjavne pobavilo.

Taraba si všimol, že ľudia Hegera vysmiali

Opozičný poslanec Tomáš Taraba (nezaradený, ŽIVOT-NS) si totiž v piatok (6. 5.) všimol, že v dopoludňajších hodinách bolo z deväť tisíc reakcií na Hegerov rozhovor s Reyndersom na fanúšikovskej stránke týždenníku TREND až osem tisíc posmešných.

„Keď Heger povie slovo ´žijeme v právnom štáte,´ takýto úsmev na Slovensku to ľuďom vyčaruje na tvári. Jeho právnemu štátu, kde policajti prepadávajú súdy, aby sa zmocnili spisu už neveria ani jeho bývalí voliči,“ vyjadril sa Taraba na sociálnej sieti.

Foto: fb/tomastaraba

Niečo tu naozaj nefunguje tak, ako by malo

„Komisára som informoval o tom, že ako prvé, čo sme ako vláda podnikli v boji s korupciou, bolo rozviazanie rúk orgánom činným v trestnom konaní,“ stálo v stanovisku premiéra, ktoré TREND citoval vo svojom článku.

Bude vás zaujímať:

  1. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  2. Zľava Richard Sulík a šéf Smeru Robert Fico a podpredsevia strany počas tlačovky. F
  3. Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Eduard Heger. Foto: tasr

Zaujímavosťou je, že TREND a jeho čitateľská základňa sa rozhodne nezvyknú prezentovať ako priaznivci parlamentnej opozície a už vôbec nejde o fanúšikov Fica. Aj napriek tomu sa zdá, že voliči a čitatelia TRENDU majú na stav právneho štátu na Slovensku zjavne iný názor, ako ten, ktorý sa snaží navonok – doma aj v zahraničí – komunikovať predseda vlády SR. A to znamená takmer s určitosťou jediné: niečo tu naozaj nefunguje tak, ako by malo…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pán premiér, čísla nepustia! Heger hovoril o právnom štáte, ľudia ho hanebne vysmiali

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti