eReport.sk
František Imrecze, foto: tasr

VIDEO Fico: Matovič vydal Lipšicovi príkaz na likvidáciu Smeru, Imreczeho týrajú!

V piatok 2. júla vydal Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) rozhodnutie v podobe vyhlášky, ktoré má reagovať na novú situáciu. Strana Smer-SD podáva na Ústavný súd SR (ÚS SR) návrh v mene skupiny 30 poslancov Národnej rady (NR) SR, kde žiada, aby sa ÚS SR zaoberal touto vyhláškou, či je v súlade s Ústavou SR. V návrhu žiada, aby vyhláška bola vyhlásená za protiústavnú, ale aj o pozastavenie účinnosti tejto vyhlášky. Ide najmä o povinnosti v súvislosti s prekračovaním hraníc, ktoré sú v rozpore s Ústavou. ÚVZ na základe splnomocňujúceho ustanovenia príslušného zákona vydal vyhlášku, kde upravuje povinnosti občanov pri prekračovaní hraníc oboma smermi, reagovala dnes na tlačovej konferencii opozičná strana na aktuálnu situáciu.

„Poznáte náš principiálny názor, že očkovanie musí byť dobrovoľné a poznáte náš názor na medzinárodné dokumenty, ktoré hovoria o niektorých aspektoch pandémie. V tej sa jasne hovorí, že nikto nemôže byť diskriminovaný na báze, či je alebo nie je očkovaný. Vychádzajúc z tohto rozhodnutia parlamentného zhromaždenia Rady Európy chceme konštatovať, že povinnosť osôb, ktoré nie sú zaočkované ísť na 14 dní do karantény po návrate zo zahraničia je podľa nás diskriminačná a je v rozpore s Ústavu SR. Tá každému občanovi tohto štátu umožňuje návrat na územie Slovenska bez akýchkoľvek obmedzení. A toto je výrazné obmedzenie, ak niekoho nútite len preto, že sa na princípe dobrovoľnosti rozhodol nezaočkovať, ísť na 14 dní do karantény. Vytvára sa tak nenáležitý sociálny, právny, materiálny tlak na ľudí, aby sa dali zaočkovať, čo je takisto v rozpore s Rezolúciou parlamentného zhromaždenia Rady Európy,“ uviedol Robert Fico.

Zamestnanci vypadnú z prace na päť dní, pripomína Fico

Ako šéf Smeru pokračoval, mnohí ľudia, ktorí sú zamestnaní, budú čeliť ťažkým situáciám. Tvrdí, že hoci na piaty deň je možné predložiť negatívny výsledok PCR testu, no na tých päť dní zamestnanci vypadnú z pracovného pomeru. Doteraz podľa Fica navyše nie je presne vyriešené, ako to bude s testami, pretože niekto hovorí, že budú bezplatné, niekto, že bude  počet testov obmedzený na štyri kusy, potom bude treba testy platiť. 

Fico sa vrátil aj k tvrdeniam Zuriana

Druhou témou tlačovej besedy bolo podľa Smeru krivenie právneho štátu a zneužívanie trestného práva v boji proti opozícii. Fico pripomenul, že jeho strana rok poukazuje na hrubé porušovanie základných práv ľudí, na to, že koalícia sa neštíti použiť najšpinavšie metódy vrátane krivých obvinení a kupovania svedkov. Navyše, ako povedal, trestné konania voči vybraným osobám sú manipulované. “Smer k tomu predložil ďalší dôkaz, a to, že SIS dostala 20 miliónov eur ako prestup hlavného udavača Makóa do svojich radov. Bolo predložených niekoľko SMS správ s komunikáciou o manipulácii trestných konaní a tiež o negatívnej úlohe prokurátorov,” podčiarkol Fico.

Téma kajúcnikov stále rezonuje, kľúčový je Makó:

  1. Poslanec OĽaNO Peter Kremský.
  2. Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Ľudovít Makó

Následne upriamil pozornosť na bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana, ktorý poskytol rozhovor, v ktorom potvrdil, že dochádza k manipulácii trestných konaní a kriveniu celého konkrétneho prípadu. „Veľmi vážne obvinenie z úst bývalého šéfa NAKA na D. Lipšica a na jeho ľudí hovorí, že je problém len tam, kde sú veci monitorované špeciálnou prokuratúrou. Tretia závažná vec, o ktorej B. Zurian hovorí, že súčasný minister vnútra (R. Mikulec) mal zobrať tisíce eur úplatok za IT projekt v čase, keď bol vo vojenskom spravodajstve. Na schôdzi národnej rady som predložil dôkaz, že kupujú udavačov. Nie je možné, aby hlavný udavač dostal obriu štátnu zákazku cez štátnu poštu vo výške 10 miliónov eur. Mnohí tvrdili, že nie je žiadny dôkaz o tom, že pán Makó niečo s touto firmou má. Mám k dispozícii výsluch pána Makóa, kde hovorí toto, citujem: “Niekedy v auguste 2020 som stretol môjho kamaráta, streli sme sa v Omnipolise, v budove na Trnavskej 100. Tu sídli moja firma LAMA SK, kde som výkonný riaditeľ,“ priblížil R. Fico.

Na Imreczeho vraj tlačia, aby hovoril čokoľvek

Expremiér pripomenul aj to, Zurian hovoril aj o tom je, že prokurátor špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa si vybral na východnom Slovensku dvoch vyšetrovateľov na prípade, kde bola nastavená aj kontrola, ktorá mala kontrolovať, či sa prípad bude riadne vyšetrovať. Fico zdôraznil, že táto kontrola bola zrušená, čiže neexistuje žiaden dozor nad tým, čo táto skupina robí. „Táto skupina robí na obvinení vedenia Smeru v rokoch 2016 – 2020, že SMER je zločinecká organizácia. Špeciálna prokuratúra, ktorú vedie Lipšic sa rozhodla naplniť rozkaz Matoviča, že SMER – SD musí byť zničený. Aby naplnili túto úlohu, potrebujú nejaké dôkazy. Aj preto sa v poslednom období začali objavovať všelijaké klebety predovšetkým udavačov, ale je tu aj výpoveď človeka, ktorý momentálne sedí vo výkone väzby, pána Imreczeho. Ten hovorí o nejakých stretnutiach na úrade vlády alebo iných stretnutiach. Nedovolím si atakovať človeka, ktorý je vo výkone väzby. Viem si predstaviť, ako je tam týraný a psychicky mučený. Tlačia naňho, aby hovoril čokoľvek a mal šancu sa z tohto pekla dostať. Nebezpečné je ale to, že takéto stretnutia nikdy neboli. Tlačia len udavačov a tlačia ľudí, ktorí sedia vo výkone väzby, aby rozprávali a vytvárali obraz na základe pokynu Matoviča,“ uzavrel R. Fico.

Zdroj: youtube.com

Fico tiež dodal, že ak existovala nejaká organizovaná skupina, išlo o stretnutie špičiek štátu 17. mája v sídle Slovenskej informačnej služby. Na tomto stretnutí sa totiž podľa šéfa Smeru-SD rozprávali o živých prípadoch či manipulácii trestných konaní. “K danému vyjadreniu poslanca NR SR sa ÚŠP nemôže kvalifikovane vyjadriť, keďže sa nezakladá na pravde,” reagovala na vyjadrenia Fica hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Dodala, že Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) bude vždy konať len na základe dôkazov, “a preto nikdy nebude komentovať politické vyhlásenia”.

Spravodajský portál Aktuality.sk v posledných dňoch informoval o utajených schôdzkach za éry premiéra Roberta Fica. Odvoláva sa pritom na výpoveď väzobne stíhaného bývalého šéfa finančnej správy Františka I. i ďalších spolupracujúcich obvinených. Na stretnutiach sa mali zúčastniť vrcholní predstavitelia štátu, polície i finančnej správy. Koordinovať sa na nich malo vyšetrovanie a diskreditácia bývalého prezidenta Andreja Kisku či Igora Matoviča. Fico opakovane označuje výpovede spolupracujúcich obvinených, takzvaných kajúcnikov, za zmanipulované.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport