eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

ŠKANDALÓZNA TAJNÁ NAHRÁVKA Imrecze Zurianovi o úplatkoch pre Mikulca: Vraj vzal túto sumu!

Nie je až tak čistý, ako sa tvári? Minister vnútra Roman Mikulec mal byť prísľubom čerstvej vlny politikov, ktorá mala skoncovať s korupciou či úplatkárstvom. Zdá sa však, že aj na jeho adresu smerujú závažné obvinenia.

Plus 7 dní vyrukovalo s článkom, v ktorom citovali z tajnej nahrávky, ktorú mala obdržať ich redakcia. Na nej počuť hlas bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho a exšéfa NAKA Branislava Zuriana.

„Mňa toto tiež vytáča do nepríčetna, že oni sa tvária, akože boli najčistejší na svete a ani len nič sa okolo nich nešuchlo, lebo to tak nie je.“ povzdychol si v tajnej nahrávke Imrecze. Tá mala podľa časopisu vzniknúť niekedy medzi koncom roku 2020 a koncom januára tohto roku.

Viac o kajúcnikovi Imreczem tu:

  1. Eduard Heger a Roman Mikulec.

Vraj Imrecze popisuje v audiozázname úplatok pre Romana Mikulca. Keď sa reč dostane na jej výšku, stíši hlas a povie takmer nehlučne: „Myslím, že to bola stovka.“ Spomínaná “stovečka” mala vraj Mikulcovi poputovať za kontrakt pre SAP Slovensko, ktorú vtedy Imrecze zastupoval.

To by bol škandál jak hovädo, keby ešte aj tá globálna korporácia bola zatiahnutá. Keď sa bavíme o samotnej kúpe, bola to veľmi účelná kúpa. Toto oni veľmi potrebovali a my sme mali iks prezentáciu na tej VSS. My sme boli radi, že to kúpili obratne. Kúpili to od nás. Jasné, bez súťaže. Oprávnene bez súťaže. Hodnotu si už dnes nepamätám. Ale je to zistiteľné. Nejaké milióny to boli,“ popísal ďalej Imrecze.

„Ja si tykám s tým Romanom, ja ho mám v mobile, my sme sa pravidelne stretávali. Nevnímam ho ako politika. On sa snaží lavírovať medzi Matovičom a čo on chce. On mi nepripadá ako Matovičovi ľudia.“ opísal bližšie svoj vzťah s Mikulcom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport