eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO).
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Erik Tomáš o manipulovaní vyšetrovania cez kajúcnikov: Všetky nitky vedú k Matovičovi!

Tvrdé obvinenie! Poslanec Erik Tomáš z Pellegriniho strany Hlas -SD vyhlásil, že za organizovanou skupinou, ktorá manipuluje kauzy pomocou kajúcnikov, stojí priamo líder OĽANO a expremiér Igor Matovič. Tomáš povedal, že v strane majú informácie o tom, že priamo minister financií si objednáva výpovede „nájomných svedkov“.

V máji sa stretli politické špičky tohto štátu na čele s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a premiérom Eduardom Hegerom v budove SIS na tajnom stretnutí. Dôvodom stretnutia mali byť informácie od spravodajských služieb, že tu exituje skupina v vyšetrovacích zložkách, ktorá ovplyvňuje výpovede svedkov vo viacerých politicky citlivých kauzách. Tajnú správu SIS o týchto praktikách neskôr čítal v parlamente v utajenom režime poslancom aj predseda Národnej rady Boris Kollár.

Je za tým Matovič!

Informácie spravodajských zložiek o činnosti takéhoto zoskupenia policajtov a prokurátorov sú podľa Erika Tomáša z opozičného Hlasu škandalózne. „Tu sa to možno udialo, na politickú objednávku funguje nejaká organizovaná skupina, ktorá ovplyvňuje trestné kauzy. Keď sa toto preukáže, je to šialené,“ povedal v rozhlasovej relácii RTVS Sobotné dialógy Tomáš.

Erik Tomáš obvinil Matoviča z manipulovania vyšetrovania. – Foto: tasr

Zdôraznil, že v správe SIS sa písalo o tom, že všetky podozrenia o „nájomných svedkoch“ sú podložené dôkazmi. „Dokonca my máme informácie, že všetky nitky vedú k šéfovi vášho hnutia Igorovi Matovičovi, že naozaj on objednáva tieto veci. A pokiaľ by sa to potvrdilo, tak toto je samozrejme na okamžitý pád vlád,“ šokoval Tomáš.

Doplnil, že aj kvôli tomu Hlas navrhol v parlamente odvolávanie premiéra Eduarda Hegera a tým pádom celej vlády. Čudné veci sa diali podľa neho aj pri zadržaní šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adriána Szabóa, ktorý bol na utajenom stretnutí v SIS.

„A následne NAKA si príde pre neho a znesie nejaké obvinenie za staré skutky, takže pôsobí to veľmi zvláštne, nehovoriac o tom, že aj bývalý šéf NAKA pán Zurian začal o týchto veciach, o tomto manipulovaní hovoriť a odrazu ho obvinili, vykopli mu dvere na byte, v ktorom ani nebol a napokon generálna prokuratúra to obvinenie zrušila,“ uviedol opozičník z Hlasu.

György Gyimesi, – Foto: FB GG

Gyimesi: Žiadne dôkazy som nevidel

Jeho protivník v štúdii a v debate György Gyimesi z OĽANO mu oponoval, že policajti si robia len svoju prácu. „Pán Tomáš hovorí o týchto trestných veciach ako keby bol advokátom tých obvinených alebo obžalovaných, akoby presne videl čo sa v tých spisoch deje. Veď to neviete ani vy, ani my,“ rozhovoril sa Gyimesi.

Ďalej uviedol, že z dokumentu od spravodajskej služby nič konkrétne nevyplynulo. „Tajná správa SIS neobsahoval žiadne dôkazy a ja som tiež za to, aby sa tieto veci preverili,“ povedal poslanec OĽANO.

Prízvukoval, že polícia má absolútne rozviazané ruky. „To znamená, že minister Mikulec tam nedoviezol svojich vlastných policajtov. Veď dokonca políciu riadi momentálne pán Kovařík, ktorý robil na úrade vlády pod Robertom Ficom. Šéf inšpekcie ministerstva vnútra pán Szabó bol nominantom Denisy Sakovej,“ argumentoval Gyimesi.

Tomáš sa ohradil voči náznakom, že za súčasnú situáciu v silových zložkách je zodpovedná bývalá vláda. Poznamenal, že verejnosť nemôže koalícia touto tézou presviedčať aj vzhľadom na to, že situácia má škodiť práve nominantom bývalej vlády. „Táto skupina mohla vzniknúť len na objednávku tejto vlády,“ myslí si.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erik Tomáš o manipulovaní vyšetrovania cez kajúcnikov: Všetky nitky vedú k Matovičovi!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php