eReport.sk
Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec Foto: tasr

Vláda stojí za Mikulcom: Nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra

Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Rozhodla o tom na svojom stredajšom rokovaní.

Vláda SR považuje návrh na odvolanie Mikulca za neopodstatnený vo všetkých jeho častiach. „O Robertovi Ficovi priami svedkovia svedčia, že vytváral zločinecký systém a opakovane zneužíval postavenie verejného činiteľa na účel kriminalizácie svojich politických oponentov a masívneho tunelovania verejných prostriedkov,“ uvádza sa v stanovisku vlády.

Vláda: Smer-SD organizovaná zlocinecka skupina?

Poukázala na to, že „kľúčový člen organizovanej zločineckej skupiny s názvom Smer-SD Bernard Slobodník tvrdí, že bola to jedna organizovaná zločinecká skupina cieľavedome konajúca v prospech určitej skupiny ľudí z vysokej politiky, vysokého biznisu a v prospech svojich vlastných záujmov. Bola to arogancia moci, beztrestnosti a možnosti dosiahnutia všetkého.“

Vláda hovorí o „ilúzií o spiknutí“

Podľa vlády sa napriek tomu Fico dva roky snaží vytvoriť ilúziu o ‚spiknutí‘ sa jeho vlastných ľudí proti nemu. „Preto jeho slová nemajú žiadnu váhu a vláda SR nesúhlasí s vyslovením nedôvery ministrovi vnútra, ktorý garantuje slobodný výkon poslania všetkým statočným vyšetrovateľom,“ dodáva sa v stanovisku vlády.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
  2. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  3. Monika Beňová Ukrajina
  4. Uvrhli štát do krízy?
  5. Richard Sulík
  6. Fico šokuje

Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Mikulca inicioval opozičný Smer-SD. Najnovšie ministrovi opozícia vyčíta medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do „živých“ trestných vecí. Mimoriadna schôdza sa má začať v stredu od 14.00 h.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda stojí za Mikulcom: Nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre