eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár. Foto: tasr

Chmelár vláde neverí: Dať im voľnú ruku vo vysporiadaní sa s opozíciu je veľmi nebezpečné!

Politický analytik a komentátor verejného diania Eduard Chmelár si myslí, že súčasná vládna koalícia aj napriek predvolebným sľubom nebojuje za spravodlivosť, demokraciu, ani za očistu verejného života. Analytik sa prikláňa k názoru, že obvinenie voči opozičnému politikovi Robertovi Ficovi a exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (obaja Smer-SD) je snahou o umlčanie opozície všetkými možnými prostriedkami.

„Zo snahy o nastolenie spravodlivosti sa stal boj s opozíciou všetkými možnými prostriedkami. Matovičovsko-hegerovská vláda nejaví záujem o kauzy druhej Dzurindovej vlády, Jaroslav Haščák sa všetkým rehoce do tváre, kauza Gorila akoby neexistovala a Ivan Mikloš, ktorý by v spravodlivej spoločnosti za svoje ekonomické zločiny dávno hnil vo väzení alebo by aspoň chodil po kanáloch, je dnes oficiálnym poradcom Zuzany Čaputovej (s tým sa vám kancelária prezidentky, ani eseťácke a penťácke médiá nepochválili), opäť pretláča extrémne riešenia a ešte sa arogantne vyhráža, že najprv sa treba porátať s takými ako Chmelár,“ upozorňuje Chmelár na sociálnej sieti.

Správanie vlády si zažil na vlastnej koži

Chmelárovi je často vyčítané, že jeho stanoviská pôsobia vyslovene protivládne. Ten však tvrdí, že sa v súčasnosti nechce len prizerať a vládne kroky voči názorovým oponentom si zažíva aj na vlastnej koži. „Zažil som si na vlastnej koži, ako sa správa táto garnitúra k oponentom, ako kolaborantsky sa správajú niektoré médiá, na ktoré sa už dávno nemôžete spoliehať ako na strážcov demokracie a ako sa vyhrážajú čestným ľuďom deportáciou, väzením či dokonca smrťou. Už dávno mal možnosť každý, kto chcel, pochopiť, že nežijeme v štandardnej demokracii. Za týchto okolností je veľmi nebezpečné, ak dáme tejto vláde voľnú ruku v tom, ako sa vysporiada s opozíciou,“ tvrdí analytik.

Chce sa vláda zbaviť najsilnejšieho oponenta?

Za krokmi a vyhláseniami vlády vidí Chmelár snahu o zatvorenie vodcu parlamentnej opozície do väzby a zbavenie sa silného súpera. „Je niečo celkom iné, keď niekoho trestne stíhate na slobode a keď v prepytujem ´demokratickej´ krajine chcete zavrieť vodcu parlamentnej opozície do kolúznej väzby. Znamená to totiž, že mu znemožníte politickú činnosť, že nebude mať nijaký kontakt s okolím a že sa vláda pravdepodobne až do volieb zbaví najsilnejšieho oponenta. A práve tu by mal každý, kto si chce hovoriť demokrat, hamovať,“ konštatuje.

Bude vás zaujímať:

  1. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  2. Protest pred parlamentom bol v réžii strany Smer.
  3. Anna Zemanová (SaS)
  4. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  5. Robert Fico medzi občanmi, ktorí ho prišli podporiť pred NR SR.
  6. Jana Bittó Cigániková
  7. Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Andrej Kiska s kozou v Prezidentskom paláci.

Nebezpečný precedens

Je možné, že sa dnes v parlamente počas rokovania o vydaní Fica na väzobné stíhanie rozhoduje aj o osude demokracie a spravodlivosti na najbližšie roky? Chmelár tvrdí, že uväznením Fica môžu vzniknúť nebezpečné precedensy.

„Je čoraz očividnejšie, že súčasná vládna koalícia nebojuje za spravodlivosť, demokraciu a očistu verejného života, ale likviduje opozíciu a demokratické zriadenie. Zveriť jej do rúk takýto nástroj je nebezpečné. Je to taký vážny zásah do demokratického procesu, že by si mala súčasná mocenská garnitúra dobre rozmyslieť, či chce lídra najsilnejšej opozičnej strany naozaj vydať do väzenia. Ich štýl vládnutia sa totiž po strate moci veľmi rýchlo môže zmeniť na revanš, pri ktorom môžeme na spravodlivosť zabudnúť na dlhé desaťročia,“ uzavrel Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár vláde neverí: Dať im voľnú ruku vo vysporiadaní sa s opozíciu je veľmi nebezpečné!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php