eReport.sk
Fico šokuje
Predseda strany Smer-SD Robert Fico, foto:tasr

Európski partneri stoja za Ficom: Bolo by znepokojujúce, keby bol zatknutý bez závažných obvinení!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico dnes spolu so svojim podpredsedom Jurajom Blanárom telefonovali s predsedom Strany európskych socialistov (PES) Sergejom Staniševom, aby mu vysvetlili situáciu na Slovensku. Ich rozhovor súvisel hlavne s obvinením, ktorému Fico čelí spolu so svojim straníckym kolegom Robertom Kaliňákom. PES zjavne pozorne sleduje situáciu na Slovensku a nadnárodná strana je o nej pripravená rokovať aj na svojom predsedníctve.

„Bolo by vážne znepokojujúce, keby bol pán Fico zatknutý a zostal vo väzbe bez závažných obvinení pred nezávislým súdom. O situácii na Slovensku bude zajtra rokovať predsedníctvo PES na svojom riadnom zasadnutí,“ uviedol predseda PES vo svojom vyhlásení podľa Blanára.

Majú oči na stopkách

Situáciu u nás, zdá sa, plánuje jedna z najväčších frakcií v Európskom parlamente veľmi pozorne sledovať aj naďalej: „PES pozorne sleduje situáciu na Slovensku v súvislosti s obvineniami opozičného lídra Roberta Fica. PES dôrazne podporuje zákonnosť v EÚ. Podanie obžaloby pred nezávislý súd a spravodlivý proces sú ústrednými prvkami právneho štátu.“

Foto: fb/jurajblanar

Fico a Blanár mali pôvodne cestovať do Bruselu

Fico a Blanár mali pôvodne cestovať do Bruselu na príslušné rokovania osobne, no svoju cestu nemohli uskutočniť kvôli dianiu na Slovensku. Dnes sme mali cestovať s Robertom Ficom do Bruselu, aby sme európskym socialistom i ďalším predstaviteľom EÚ vysvetlili, ako matovičovsko-hegerovská vláda zneužíva trestné právo proti svojim oponentom, ako blokuje kritické názory a vypína weby. A to všetko len preto, že nerobí nič pre Slovensko a ľudia majú toho už dosť. Ale keďže na dnešný deň zámerne zvolali schôdzu, kde chceme odvolať ministra vnútra Mikulca, museli sme zostať na Slovensku, aby si nebodaj nemysleli, že sa bojíme odvolávania ministra,“ uviedol Blanár na sociálnej sieti.

Stanovisko prezentovala i europoslankyňa Beňová

Stanovisko Strany európskych socialistov (PES) prezentovala i europoslankyňa Monika Beňová.

Foto: fb/monikabenova

„Prezident strany európskych socialistov dnes hovoril s predsedom Smer SD o súčasnej situácii. Strana európskych socialistov považuje za doležité dodržiavanie pravidiel právneho štátu a garantovanie nezávislého vyšetrovania, čo považuje za kľúčové,“ píše Beňová na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Roman Mikulec
  3. Naď je najväčší konšpirátor
  4. Uvrhli štát do krízy?
  5. Šéfka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Európski partneri stoja za Ficom: Bolo by znepokojujúce, keby bol zatknutý bez závažných obvinení!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie