eReport.sk
Naď je najväčší konšpirátor
Jaroslav Naď Foto:tasr

Tiché kroky vlády na pozadí Ficovho obvinenia? Na Ukrajinu smeruje vojenský materiál za milióny eur

Vláda SR schválila návrh na darovanie vojenského materiálu pre Ukrajinu v hodnote viac ako 2 miliónov eur. Rozhodol o tom v stredu vládny kabinet.

Ministerstvo obrany SR obhajuje krok vlády tým, že využije možnosti refundácie niektorých výdavkov súvisiacich s darovaním vojenského materiálu na úrovni EÚ (Európsky mierový nástroj) a na základe bilaterálnych dohôd. Z predloženého materiálu vyplýva, že Slovensko tak urobí v kontexte pretrvávajúcej masívnej nevyprovokovanej vojenskej invázie Ruskej federácie voči Ukrajine a v nadväznosti na požiadavky Ukrajiny.

Poddimenzované stavy v obrane?

Ministerstvo obrany na druhej strane už na konci minulého roka oznámilo masívne prepúšťanie niekoľkých stoviek civilných zamestnancov rezortu.

V roku 2021 prijali do Ozbrojených síl SR 629 občanov, čo bolo o 250 menej než v roku 2020. Nižší počet regrutovaných občanov spôsobilo podľa rezortu obrany predovšetkým nedostatočné zdrojové krytie rozpočtových prostriedkov v závere kalendárneho roka. Vyplýva to z Komplexného hodnotenia obrany SR za rok 2021, ktoré v stredu vzala na vedomie vláda.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tiché kroky vlády na pozadí Ficovho obvinenia? Na Ukrajinu smeruje vojenský materiál za milióny eur

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre