eReport.sk
Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici. Foto: tasr

VIDEO Fico dal Tiborovi Gašparovi verejnú ponuku: Pozývam ho do politiky! Týka sa to aj Kaliňáka


Bývalý trojnásobný premiér a predseda opozičného Smeru Robert Fico v piatok na svojej tlačovej konferencii reagoval aj na prepustenie bývalého šéfa polície Tibora Gašpara, ktorý si v kolúznej väzbe odsedel jeden celý rok. Na piatkovej tlačovke Fico vyjadril aj vieru v to, že môže v budúcnosti naplno počítať aj s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Rovnako sa vyjadril aj medializovanému policajnému zásahu v Piešťanoch.

Gašpar sa ako bývalý šéf polície dostal po zmene vlády do rúk polície po zásahu vyšetrovateľov NAKA z pracovného tímu Očistec, pričom bol obvinení zo zneužívania právomoci verejného činiteľa i trestného činu marenia spravodlivosti. Spomínaný tím a akciu Očistec, na ktoré často odkazuje aj Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, vedie mediálne známy vyšetrovateľ Ján Čurilla. Navyše ide o „úderku“, ktorej vyšetrovateľov v minulosti označil predseda Národnej rady SR Boris Kollár ako „Čurillovskú mafiu.“

Ponuka vstúpiť do politiky a radov Smeru

Aj na základe vyššie spomenutých skutočností Fico už viac ako rok verejne tvrdí, že nominanti bývalých vlád, ktorí sú dnes v kolúznej väzbe alebo sa proti rozsudku súdu odvolali, sú stále nevinní. Šéf Smeru opakovane upozorňuje, že ich prípady sú vykonštruované a stoja len na výpovediach nedôveryhodných kajúcnikov. Fico je preto presvedčený, že ľudia zadržiavaní a stíhaní v rámci Očistca, musia byť prepustení. Týka sa to aj spomínaného Tibora Gašpara či bývalého šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika.

Práve Gašpar je podľa Fica obeťou Matoviča a Lipšica, ktorí nemajú žiadnu inú politickú agendu, ako len zatvárať a kriminalizovať predstaviteľov Smeru a ich nominantov. Aj to bol dôvod, že po prepustení policajného exprezidenta Gašpara z „kolúzky“ mu ponúkol líder opozície miesto v radoch Smeru-SD s tým, že Gašpar je v Smere vítaný.

VIDEO Robert Fico: Ja pozývam Tibora Gašpara do politiky

Zdroj: fb/robertficosk

„Ja som nemal možnosť hovoriť s Tiborom Gašparom a chápem, že asi ani nemá chuť s niekým hovoriť, ale poviem to verejne. Ja pozývam Tibora Gašpara do politiky. Je to človek, ktorý má čo povedať do vecí, ktoré sa momentálne dejú,“ uviedol šéf Fico s tým, že Gašpar má v Smere dvere otvorené.

Právo vrátiť sa do politiky má podľa Fica aj Kaliňák

Bývalý šéf ministerstva vnútra a dnešný člen predsedníctva strany Smer Robert Kaliňák má podľa svojho straníckeho šéfa plné právo vrátiť sa späť do politiky. Tvrdí, že exminister po vražde Kuciaka urobil potrebné gesto politickej kultúry a svojej ministerskej stoličky sa vzdal a prepustil miesto Denise Sakovovej, ktorá je aktuálne členkou strany Hlas-SD.

Fico verí, že sa Kaliňák s jeho bohatými skúsenosťami opäť vráti do najvyššej politiky a pomôže mu tak dostať Slovensko z marazmu a nestability, do ktorej ho dostala vláda pod vedením OĽANO. „Verím, že sa Robert Kaliňák vráti naspäť do politiky. Urobil gesto politickej kultúry, odstúpil z funkcie a myslím si, že má právo suverénne sa vrátiť do vrcholnej politiky,“ uviedol Fico.

R. Kaliňák: Tĺcť ľudí len preto, že nemajú rúška? To nie!

Zástupcovia Smeru sa na tlačovej konferencii z piatku rovnako vyjadrili aj k policajnému zásahu v meste Piešťany, ktorý bol namierený proti občanom, ktorí nemali v potravinách nasadené rúška. Exminister vnútra Kaliňák uviedol, že podobný incident sa za 12 rokov vlády strany Smer – SD nestal ani na protivládnych demonštráciách.

Tam podľa Kaliňáka dokonca policajti ochraňovali protestujúcich, aj keď boli protesty častokrát ilegálne a neboli vopred nikde nahlásené. „Nie je v poriadku tĺcť ľudí len preto, že nemajú rúška,“ podotkol, pričom sa zastal aj neočkovaných ľudí, ktorí sú dnes podľa neho vládou ochudobňovaní o svoje základné práva. „Ja som očkovaný, ale som proti tomu, aby bol diskriminovaný ten, ktorý očkovaný nie je, pretože si to vybral slobodne a sám. Vybral si to možno preto, že sa bojí o svoj život, rovnako ako sa bojí o svoj život niekto kto nenastúpi do lietadla a preto nelieta,“ uviedol Kalińák.

VIDEO Robert Kaliňák o zásahu polície: Čo my sme sa zbláznili? Veď to nie 20 gramov heroínu!

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Fico si v kontexte policajného útoku v Piešťanoch myslí, že občania majú právo byť nahnevaní a vyjadrovať svoj protest aj takýmto spôsobom a nemalo by sa im v tom takto brutálne brániť. Vláda podľa neho boj s pandémiou nezvládla. „Všetko sa dá robiť inak. Slušným slovom sa treba prihovárať tejto verejnosti. My sme tu ako politici pre národ,“ odkazuje Fico pričom oznámil verejnosti, že strana Smer plánuje na 17. novembra klásť veniec pred sochu Alexandra Dubčeka v Bratislave, kde si sociálni demokrati pripomenú Dubčekov odkaz socializmu s ľudskou tvárou a zároveň vyjadria proste proti vláda na zachovanie princípov demokracie a slobody.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď a Robert Kaliňák.
  2. Robert Fico a Mária Kolíková.
  3. Signatári výzvy podporujú kroky vlády
  4. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran (vľavo) a hovorca hovorca PPZ Michal Slivka (vpravo).
  5. Miroslav Žiak (SaS)
  6. Právo na spravodlivý proces
  7. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
  8. Tibor Gašpar odchádza z väzby v Banskej Bystrici 4. novembra 2021.
  9. Viliam Karas, šéf Slovenskej advokátskej komory.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico dal Tiborovi Gašparovi verejnú ponuku: Pozývam ho do politiky! Týka sa to aj Kaliňáka

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne