eReport.sk
Dočasný policajný prezident Štefan Hamran (vľavo) a hovorca hovorca PPZ Michal Slivka (vpravo).
Policajný šéf Štefan Hamran a jeho hovorca. Foto: tasr

OČISTEC je ukončený: Konečný návrh ešte na prokuratúru doručený nebol!

Vyšetrovanie v kauze Očistec ukončili. Aktuálne sa realizuje štúdium spisového materiálu zo strany obvinených a ich obhajcov. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

“Konečný návrh vyšetrovateľa ešte na prokuratúru doručený nebol,” spresnil Skladan. Celkovo bolo v prípade obvinených 21 osôb. Desať obvinených osôb vylúčili na samostatné trestné konanie. Pôvodne bolo predmetom trestného stíhania 25 skutkov.

Urobili necelých 50 výsluchov

“Počas vyšetrovania boli vypočutí všetci obvinení, viacerí opakovane. Celkovo išlo o 46 výsluchov. Počas konania bolo vypočutých aj 92 svedkov, niektorí aj opakovane,” opísal Skladan. Okrem tohto sa počas vyšetrovania vykonali aj znalecké dokazovania a zabezpečený bol aj rozsiahly listinný materiál.

Padli viaceré obvinenia, ústrednou osobou je Bödör

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Očistec zadržala vlani viacerých policajných exfunkcionárov vrátane policajného exprezidenta Tibora Gašpara, ktorého vo štvrtok (4. 11.) takmer po roku prepustili z väzby. Skupina mala pôsobiť okolo nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra.

V prípade padli obvinenia zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a zo zločinu korupcie.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
  2. Tibor Gašpar odchádza z väzby v Banskej Bystrici 4. novembra 2021.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OČISTEC je ukončený: Konečný návrh ešte na prokuratúru doručený nebol!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport