eReport.sk
Ilustračná snímka: Foto: fb/polícia

VIDEO Dráma v Piešťanoch! Policajti rázne zasiahli voči „antirúškarom“ a potom poslali jasný odkaz. Toto už trpieť nebudeme!

Obchodníci upozorňujú, že sa v ostatnom čase stretávajú s aktivistami, ktorí si v predajni odmietajú nasadiť rúška či respirátory. Pred nedávnom sa stali takéto incidenty v Prievidzi. Počas nich zasahovala aj polícia, k vážnejšiemu stretu však nedošlo. Lenže potom sa cez víkend ozval premiér Eduard Heger, že ho bude zaujímať, prečo polícia reagovala tak ako reagovala a že treba vyžadovať dodržiavanie zákona.

V jednej z piešťanským predajní to vo štvrtok (4. novembra) vyzeralo oveľa viac dramaticky ako v Prievidzi. Policajti s „antirúškarmi“, ktorí nabehli do obchodného reťazca, nejednali v rukavičkách. Podľa videí, ktoré sú zverejnené na internete, vyzval na začiatok jeden z policajtov ľudí bez prekrytých dýchacích ciest, aby to napravili. „V prípade neuposlúchnutia, budete oznámení na úrad verejného zdravia,“ hovorí policajt. „Nech sa páči,“ odpovedali mu aktivisti. „Dobre, takže ideme postupne,“ dodal policajt a žiadal doklady totožnosti.

Ľuďom sa to však nepáčilo. „Prekryjete si horné dýchacie cesty, alebo nie?“ pýta sa vo videu policajt. „Nie,“ znie odpoveď. „Ste ochotní zaplatiť blokovú pokutu na mieste?“ položil ďalšiu otázku. „Nie,“ odpovedajú „antirúškari“. Po chvíli sa začalo stupňovať napätie a vyvrcholilo to bitkou a razantným zákrokom policajtov, keď niektorí z „antirúškarov“ skončili na zemi. „Z akého dôvodu ste ich obmedzili na slobode?“ pýta sa aktivista. „Z dôvodu útoku na verejného činiteľa,“ odpovedá mu policajt. Na videu je vidieť, že jeden zo zasahujúcich policajtov je zranený. Podľa aktivistu sa však „hádzal po regáloch“.

Čítajte viac:

  1. Na kombosnímke zľava zásah policajtov v Piešťanoch a Rom,an Mikulec.
  2. Slovenský premiér Eduard Heger
  3. Miroslav Žiak (SaS)
  4. Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
  5. polícia, policajti
  6. Robert Fico. (Smer-SD).
  7. Počas pandémie sa približovanie miezd mužov a žien v EÚ zrýchlilo

K podobným incidentom došlo už pred pár dňami v Prievidzi. Premiér Eduard Heger vtedy hovoril o „grázloch“. „Máme tu istú hlučnú skupinu, ktorá sa snaží vyslovene bojkotovať tieto veci a navádzať takúto atmosféru. Tej podľa mňa musí byť jasne ukázané, že zákon platí pre všetkých,“ povedal predseda vlády s tým, že sa spolieha na nového policajného prezidenta. „Stačí len uplatňovať zákon voči tým, ktorí ho porušujú. Nie je možné, aby sa ľudia báli v potravinách nakupovať, lebo tam prídu nejakí grázli, nejakí vyvrheli, ktorí nielenže nedodržiavajú opatrenia, ale začínajú konzumovať potraviny bez toho, aby za ne zaplatili,“ dodal. K samotnému incidentu sa na sociálnej sieti vyjadrila aj samotná polícia. „Epidemiologická situácia na Slovensku je extrémne zlá. Denne pribúdajú hospitalizácie a v dôsledku nízkej zaočkovanosti sa rýchlo plnia nemocnice. Lekári a zdravotníci doslova melú z posledného. Ohrozovanie verejného zdravia takýmito výstrelkami nebudeme trpieť,“ zdôraznili.

– Foto: fb/jojo.hronkovic


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dráma v Piešťanoch! Policajti rázne zasiahli voči „antirúškarom“ a potom poslali jasný odkaz. Toto už trpieť nebudeme!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti