eReport.sk
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Foto: tasr

VIDEO Dáva to na koalíciu? Pellegrini: Chcel by som požiadať ľudí, aby nevytvárali na vládu tlak!

Predseda Hlasu-SD a expremiér Peter Pellegrini v piatok pravdepodobne šokoval viacerých voličov opozície a zrejme aj tých svojich. Na rozdiel od viacerých iných zástupcov z opačného brehu politického spektra, sa nepostavil na stranu ľudí, proti ktorým v Piešťanoch tvrdo zasiahla polícia. Dôvod? Snažili sa nakúpiť si bez rúška.

„Ja som včera naozaj s veľkou nevôľou sledoval ten záznam, ktorý sa šíril po sociálnych sieťach, ale musím povedať úprimne, že som sa nepriklonil ani na jednu ani na druhú stranu,“ vyjadril sa Pellegrini na dnešnej tlačovej besede.

Ľudí vyzval, aby nosili rúška

„Ak je raz predpísané do predajne rúško, alebo respirátor, tak ho prosím nosme. Nenosíme ho tam kvôli vláde, ale nosíme ho tam z úcty k tým, ktorí tam pracujú, ktorí tam predávajú a sedia tam za pokladňami, nosíme ho tam z úcty k tým, ktorí tam nakupujú a majú strach o svoje zdravie a je našou povinnosťou robiť všetko pre to, aby sme nepredstavovali žiadne riziko nákazy,“ skonštatoval Pellegrini.

Väčšina obyvateľov nemá problém s nosením rúšok v interiéri. Skupina občanov, ktorí sa nenosením rúška v obchodoch snažia prejaviť svoj protest je však presvedčená, že polícia nemá v zákone oporu na zásahy pre nenosenie rúšok.

Požiadal ľudí, aby nevytvárali tlak na vládu

„Chcel by som požiadať ľudí, aby nevytvárali na vládu tlak domnievajúc sa, že keď budú ignorovať pandemické opatrenia, že tým vláde uškodia. Tým uškodia pravdepodobne viacej sebe,“ pokračoval Pellegrini.

VIDEO Pellegrini o zásahu v Piešťanoch: Úprimne, nepriklonil som sa ani na jednu stranu

Zdroj: fb/hlas-sd

Vo všeobecnosti išlo o vyjadrenie, ktoré je pre dnešných opozičných politikov kritizujúcich vládu a jej opatrenia v istom zmysle neštandardné. Aká bude reakcia voličov na Pellegriniho samostatnú rétoriku, ukážu najbližšie dni a týždne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  2. polícia, policajti
  3. Slovenský premiér Eduard Heger
  4. Miroslav Žiak (SaS)
  5. Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
  6. Na kombosnímke zľava zásah policajtov v Piešťanoch a Rom,an Mikulec.
  7. Peter Pellegrini
  8. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dáva to na koalíciu? Pellegrini: Chcel by som požiadať ľudí, aby nevytvárali na vládu tlak!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti