eReport.sk
Kováčik tasr
Dušan Kováčik. Foto: tasr

Sudca odmietol obžalobu voči Kováčikovi a Koščovi! Poukazuje aj na procesné pochybenia

Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu pre podozrenia z korupcie voči bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi a bývalému príslušníkovi SIS Petrovi Koščovi, ktorý je známy pod prezývkou “Pán X”, zistila TV JOJ.

Ako ďalej informuje portál noviny.plus.sk sudca Michal Truban v zdôvodnení , ktoré má 18 strán vysvetľuje, prečo tak urobil.

“Poukazuje na procesné pochybenia a tiež na to, že v prípade oboch obvinených stále nie je rozhodnuté o postupe podľa známeho paragrafu 363. Sudca vrátil obžalobu späť špeciálnemu prokurátorovi, ktorý voči tomuto rozhodnutiu ešte môže podať sťažnosť. Bývalého siskára Košča, ktorý je na úteku a v policajnom pátraní, obvinili z toho, že mal podplatiť Kováčika sumou 50-tisíc eur, o čom vypovedal kajúcnik Bernard Slobodník,” napísal jojkársky web.

“Boli to procesné pochybenia závažného charakteru, ktoré mali bezprostredný vplyv na výkon práva na obhajobu. Tam plynie lehota na rozhodnutie o návrhu podľa paragrafu 363 t.p. takže otázne teraz bude, akým spôsobom Generálna prokuratúra zareaguje na túto skutočnosť, že bola odmietnutá obžaloba.” sprostredkovali novin.plu.sk aj slová Kováčikovho advokáta Erika Magála. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
  2. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik prichádza na hlavné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) 17. septembra 2021 v Pezinku.
  3. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
  4. Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
  5. Ladislav Kamenický, Robert Fico a Ľuboš Blaha.
  6. Veronika Remišová (Za ľudí)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sudca odmietol obžalobu voči Kováčikovi a Koščovi! Poukazuje aj na procesné pochybenia

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti