eReport.sk
Miroslav Žiak (SaS)
Miroslav Žiak (SaS). fOTO: TASR

Saskár Žiak odkázal občanom, ktorí odmietajú rúška: Len sa trápne sebaprezentujete!

Koaličná strana SaS sa postavila za policajtov a ostro odsúdila provokácie organizovanej skupiny „antirúškarov“. Poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS) zároveň upozornil, že správanie niektorých ľudí na sociálnych sieťach voči policajtom má známky trestného činu. Informoval o tom hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Je neprijateľné, aby sme čítali vyhrážky voči policajtom a ich rodinám. Taktiež upozorňujeme, že dochádza k trestnej činnosti tým, že sa podnecuje na trestnú činnosť útoku na verejného činiteľa. Také podnecovanie je podľa paragrafu 337 Trestného zákona samostatným trestným činom a polícia by sa tým mala zaoberať,“ povedal Baránik.

Antirúškari sú podľa Žiaka prepojení na exministra vnútra

Podľa poslanca Národnej rady SR Miroslava Žiaka (SaS) je neprípustné, aby organizovaná skupina výtržníkov znepríjemňovala život slušným ľuďom v náhodne vybraných obchodoch. Čoraz agresívnejšie aktivity rôznych skupín antirúškarov voči verejnosti sú podľa SaS len trápnou formou ich sebaprezentácie. „Prekvapivé je však spojenectvo Roberta Kaliňáka a strany Smer s týmito ľuďmi. Je to dôkaz toho, že Smer sa stal plnohodnotnou antisystémovou stranou,“ dodal Žiak.

Už reagoval premiér aj minister Roman MIkulec

Voči osobám, ktoré si odmietali v jednom zo supermarketov v Piešťanoch nasadiť respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladni, zasahovala vo štvrtok (4. 11.) polícia. Privolali ju zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba, ktorí nedokázali situáciu s nimi vyriešiť.

Provokácie „antirúškarov“, ale aj „mediálny lynč policajtov opozíciou“ odsúdili aj poslanci koaličného OĽANO. Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje zákrok v Piešťanoch za primeraný. Za absolútne legitímny ho označil aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

R. Kaliňák: Myslím si, že policajtov k zásahu ich donútili

Exminister vnútra Robert Kaliňák z opozičného Smeru podotkol, že za 12 rokov vlád Smeru-SD ani pri protivládnych protestoch nezasahovali policajné zložky takýmto spôsobom. Myslí si, že policajtov k zásahu ich donútili.

Zásahu v Piešťanoch by sa mal budúci týždeň venovať aj Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť SR. Tému chce otvoriť predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba. Policajný zásah označil za neprimeraný.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  2. polícia, policajti
  3. Slovenský premiér Eduard Heger
  4. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
  5. Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.
  6. Na kombosnímke zľava zásah policajtov v Piešťanoch a Rom,an Mikulec.
  7. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saskár Žiak odkázal občanom, ktorí odmietajú rúška: Len sa trápne sebaprezentujete!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport