eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár. Foto: tasr

Chmelár chce kompromisnú úradnícku vládu: Hegerova vláda musí padnúť, lebo sa rútime do záhuby!

Politický analytik a komentátor Eduard Chmelár si riešenie neustálych hádok vo vláde predstavuje v páde vlády a vo vytvorení úradníckej vlády, na základe dohody strán, ktoré sú v parlamente.

„Takáto úradnícka vláda zložená s nestraníkov – skúsených manažérov, musí byť výsledkom dohody a schválenia parlamentných strán. Na prvý pohľad absurdná predstava by mohla dostať reálnejšie kontúry, keby sa do nej niekto vložil. Práve toto je úloha pre hlavu štátu. Bohužiaľ, my máme pasívnu prezidentku republiky, ktorá sa o tomto probléme minulý týždeň vyslovila, že najprv by jej to niekto musel z parlamentu „priniesť“. Ja viem, že Zuzana Čaputová je zvyknutá na to, že jej veci niekto neustále prináša – prejavy, návrhy, možno aj pokyny. Ale hlava štátu nemá byť frustrovanou komentátorkou verejného diania, ale aktívnou moderátorkou riešenia politickej krízy,“ píše Chmelár na sociálnej sieti.

„Témou volieb bude elementárna schopnosť riadiť štát“

Základom Chmelárových myšlienok je to, že súčasná vláda nemôže ďalej pokračovať lebo nie je schopná viesť štát. Témy budú zároveň podľa neho diametrálne odlišné od toho, čo sme videli v posledných parlamentných voľbách: „Táto vláda musí padnúť, lebo sa s ňou rútime do záhuby. Opozícii zasa mnohí neveria, lebo neprešla sebareflexiou po predchádzajúcom vládnutí. Lenže témou budúcich volieb už nebude ani korupcia, ani kultúrne otázky, ale elementárna schopnosť riadiť štát. Preto potrebujeme krízový manažment.“

Jedným z podstatných problémov vlády je podľa neho to, že zatiaľ, čo nedokáže riešiť podstatné krízové problémy, nachádza peniaze na iné výdavky, ktoré v tomto momente nie sú až tak podstatné.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  2. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  3. Ivan Korčok
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová prichádza na summit Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride 29. júna 2022.
  5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  6. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  7. Jozef Haľko na snímke z marca 2017.

„Niet peňazí na základné potreby v nemocniciach, učitelia sa búria, rodiny nedostali podporu, chýbajú zdroje na udržanie železničných tratí, prepadli sme sa medzi najchudobnejšie štáty Európy a v tejto situácii najväčšou investíciou vlády sú – vojenské výdavky! Minister vojny Naď nakupuje ako zmyslov zbavený, ako podvodník, ktorý tuší, že sa už nedostane ku korytu. Len tento rok nakúpil 76 osemkolesových transportérov za pol miliardy eur, ďalších 500 osemkolesových vozidiel za 2,7 miliardy eur a dnes vláda rozšafne odklepla nákup 152 pásových bojových vozidiel za 1,7 miliardy eur, teda dokopy vojenský materiál za takmer 5 miliárd eur! Netransparentne, bez kritických otázok médií,“ myslí si analytik.

„Možnosti marketingových fráz prezidentky sa vyčerpali“

Prezidentka by sa podľa neho v tomto momente mala k celej veci postaviť štátnicky a aktívne riešiť situáciu. Namiesto toho vraj dáva priestor svojim vlastným PR aktivitám, čo však nie je v náplni práce prezidenta.

„Možnosti marketingových fráz sa vyčerpali. Teraz potrebujeme od hlavy štátu politické východisko. Prezidentka by sa mala aktívne vložiť do rokovaní o možnosti vytvorenia úradníckej vlády. Je to náročná výzva, lebo sa v nej prejaví politická zrelosť hlavy štátu, ale práve toto je jej práca, nie osobné PR aktivity,“ uzavrel Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár chce kompromisnú úradnícku vládu: Hegerova vláda musí padnúť, lebo sa rútime do záhuby!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti