eReport.sk
Chaos v parlamente pokračuje
Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania. Zdroj: tasr

PRIESKUM Mal by o vzatí poslanca do väzby rozhodovať parlament? TOTO si myslia Slováci!


Mal by parlament rozhodovať o vzatí poslanca do väzby? Alebo by mala byť imunita, ktorá zabezpečuje poslancom, že bez súhlasu pléna (parlamentu) nebudú môcť byť väzobne stíhaní zrušená? Agentúra Focus pre diskusnú reláciu Na telo zisťovala, čo si ľudia myslia o imunite poslancov NR SR.

Vyjadrili sa voliči strán naprieč politickým spektrom. To, že takúto imunitu by poslanci mali mať, si myslí 16 percent opýtaných respondentov. Za jej zrušenie sú tri štvrtiny opýtaných. 

Zrušenie by privítali voliči Hlasu, SaS a Progresívneho Slovensko

Spomedzi opýtaných sú najviac za zrušenie tejto imunity voliči Progresívneho Slovenska (80 percent), voliči Hlasu (76 percent) a voliči SaS (75 percent).

Výsledok prieskumu agentúry FOCUS pre reláciu Na Telo – Foto: tvnoviny.sk

Ponechanie tohto typu imunity legislatívcov prekáža najmenej voličom Smeru a OĽANO

Naopak, názor, že by si poslanci mali túto výhodu ponechať, má 26 percent voličov OĽaNO, rovnaký počet voličov Smeru štvrtina opýtaných voličov Republiky. 

Prípad Fico

Poslednou dobou najviac medializované využitie tohto typu poslaneckej imunity bolo v prípade lídra Smeru-SD Roberta Fica, kedy prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvinil a požadoval väzobné stíhanie práve pre expremiéra. O tom však museli rozhodnúť samotní poslanci parlamentu, ktorí napokon s vydaním Fica na väzobné stíhanie nesúhlasili.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Mal by o vzatí poslanca do väzby rozhodovať parlament? TOTO si myslia Slováci!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: