eReport.sk
Tomáš Drucker, foto: tasr

VIDEO Drucker tvrdo do vlády: Takto sa neriadi ani domová schôdza, vláde sa nechce stavať nemocnice!

Lídri mimoparlamentnej strany Dobrá voľba – Umiernení Tomáš Drucker a Alojz Hlina dnes poukázali na problémy v zdravotníctve, ktoré vláda podľa nich nedokáže riešiť buď preto, lebo nevie, alebo preto, lebo nechce. Za mimoriadne problematický považuje bývalý minister zdravotníctva a vnútra Drucker projekt výstavby novej nemocnice Rászochy, ktorý sa naťahuje už niekoľko rokov bez patričného a hmatateľného výsledku.

„Neschopnosť vlády splniť jej vlastný záväzok postaviť novú nemocnicu Rázsochy dosahuje tragické rozmery. Mesiace sa čaká na nejaký zoznam nemocníc, ktoré sa majú postaviť z plánu obnovy. Ale v skutočnosti žiadny další papier nepotrebujeme. To čo potrebujeme sú schopní ľudia, ktorí vedia riadiť štát,“ myslí si Drucker.

Zlyhal Lengvarský?

Druckerovi sa nepáči, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský údajne opakovane odkladá rokovanie o výstavbe nových nemocníc stále s novými a novými výhovorkami: „Záväzok vlády, že sa bude pokračovať vo výstavbe národnej univerzitnej nemocnice Rázsochy je tu už 2 a štvrť roka. Načo je potrebný další papier? Minister Lengvarský však napriek opakovaným prísľubom nezverejnil plán na rokovanie ani dnes. Takto sa neriadi ani domová schôdza v dvojpodlažnom baráku. Za vyše roka sa nezvolal ani len riadiaci výbor pre projekt nemocnice Rázsochy, ani len raz!“

Zdroj: fb/dobravolba

Vláde sa vraj nechce

Chyby môžeme hľadať všelikde. Drucker však v negatívnom zmysle vyzdvihol okrem vyššie uvedeného aj to, že vláda o nových nemocniciach len rozpráva, no v skutočnosti sa jej nechce realizovať výstavbu. Peňazí by pri tom aj vďaka plánu obnovy mala mať dosť.

Bude vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.

„Za posledný rok poukazujeme a vyzývame vládu na konanie. Evidentne nikomu sa nechce. Naozaj ide niekto tvrdiť, že chcú postaviť čo i len jednu novú nemocnicu a zvládnu to? Peniaze dostali, tie problém nie sú. Tak v čom teda problém je? V manažérskych schopnostiach. Alebo..

Ako zachrániť miliardu eur z plánu obnovy a zabezpečiť výstavbu univerzitnej nemocnice Rázsochy a Martin?,“ uzavrel Drucker.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Drucker tvrdo do vlády: Takto sa neriadi ani domová schôdza, vláde sa nechce stavať nemocnice!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti