eReport.sk
Na ilustračnej snímke referendová otázka, ktorou Smer-SD reaguje na nízku dôveru občanov voči vláde Hegera. Foto:fb/smersd

Smer podporil protestujúcich učiteľov! O referendum za demisiu Hegerovej vlády bol veľký záujem

Opozičná strana Smer-SD dnes svojou prítomnosťou podporila protesty učiteľov a ďalších zamestnancov v školstve, ktorí sa tento rok nezmestili do výpočtov ministra financií Igora Matoviča a nebudú sa tak tešiť žiadnemu zvýšeniu platov. Smer upozorňuje, že za vlády sociálnych demokratov si učitelia prilepšovali aj o 10 % ročne. Vzhľadom na spoločenské postavenie a podstatnú funkciu učiteľov je vláda za ignorovanie ich požiadaviek kritizovaná nie len opozíciou, ale ja širokou verejnosťou.

„Učitelia si zaslúžia viac ako pohŕdanie v podobe 0% navyšenia platov! Smer-SD v roku 2019, 2020 zvýšil mzdy pedagogickým a nepedagogickým pracovníkov o 20%, zatiaľ čo Matovičova vláda, ktorá učiteľom sľubovala, že bude pre nich školstvo prioritou, dali už druhý rok za sebou obrovskú NULU! Štátny rozpočet v tomto roku očakáva miliardové nadpríjmy a 10%-né zvýšenie platov učiteľov, ktoré predstavuje 180 mil. eur, by hravo zvládol. Jedinou prekážkou je Matovičova vláda a ich vzájomné konflikty, kvôli ktorým trpí celé Slovensko!,“ vyjadrila sa strana na sociálnej sieti.

Foto: fb/smersd

Podpísať petíciu za referendum o konci vlády chcelo veľa nahnevaných učiteľov

Zástupcovia strany Smer-SD prišli na protest aj v sprievode mládežníckej organizácie Mladí sociálni demokrati, ktorej členovia si so sebou nezabudli zobrať aj podpisové hárky k novo vyhlásenej petícii za referendum o demisii vlády Eduarda Hegera (OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Eduard Heger
  4. Robert Fico (v bielej košeli)počas stretnutia s občanmi na severe Slovenska.

A treba otvorene priznať, že záujem podpísať sa pod petíciu rozhodne nebol malý. Strana zbieraním podpisov rozbehla podpisovú akciu, ktorá by mala podľa našich informácií trvať približne do konca leta.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer podporil protestujúcich učiteľov! O referendum za demisiu Hegerovej vlády bol veľký záujem

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie