tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy.
Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy. Foto: tasr

Ministerstvo ide stavať Rázsochy

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podpísalo zmluvu na projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách. Pre TASR to potvrdila koordinátorka projektu nemocnice Jana Kišková. Kontrakt za 16,7 milióna eur uzavrel rezort so skupinou dodávateľov Amberg Engineering Slovakia a Ced Consulting.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tomáš Drucker, exminister
  2. Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy.
  3. Richard Raši.

„Zmluva s generálnym zhotoviteľom diela na komplexnú prípravu novej univerzitnej nemocnice v lokalite Rázsochy je podpísaná a zverejnená,“ spresnila Kišková. Predmet zákazky zahŕňa programovanie, plánovanie, urbanisticko-architektonické riešenie a vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva na prípravu realizácie stavby a autorského dohľadu nad realizáciou stavby.

Ministerstvo chce, aby nemocnica bola moderná a mala prepracovanú logistiku. Tiež, aby využívala unikátne zariadenia a smart technológie šetrné k životnému prostrediu a umožňujúce vysokoefektívnu prevádzku.

281 miliónov

Výstavba nemocnice na Rázsochách bude spolu s martinskou univerzitnou nemocnicou financovaná zo zdrojov plánu obnovy, rozhodla o tom vláda. Cena za výstavbu hrubej stavby nemocnice na bratislavských Rázsochách má stáť 281 miliónov eur. Hrubá stavba sa má dokončiť do druhého kvartálu roku 2026.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo ide stavať Rázsochy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku