eReport.sk
Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: fb/zcaputova

VIDEO Čaputová prehovorila po rusky: TOTO odkázala vojakom a veliteľom Putina!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzvala ruských vojakov a veliteľov, aby ukončili vojnu na Ukrajine. Pri každom jednom zmarenom civilnom živote podľa nej porušujú vojenskú disciplínu a strácajú dôstojnícku česť. Uviedla to na sociálnej sieti.

„Ruskí vojaci, velitelia, všetci, ktorých sa to týka, ak ešte cítite v sebe zvyšky ľudskosti, preberte ju k životu a skončite túto strašnú vojnu. Každým ďalším dňom len zväčšujete armádu zranených duší a tiel žien, detí a nevinných ľudí. Ubližovať bezbranným je prejavom tej najväčšej slabosti,“ povedala vo videu, ktoré nahovorila v ruskom jazyku.

Vojenskú agresiu hlava štátu odsúdila. „Vidím už len tváre desiatok žien, detí, civilistov, ktoré prechádzajú obrovskou bolesťou. Vidím pred sebou duše ľudí navždy zjazvené utrpením,“ dodala.

Prepis celého textu výzvy pripájame pod video.

VIDEO Čaputová: Ruským vojakom a ich veliteľom, všetkým, ktorých sa to týka… V ruštine

Zdroj: fb/zcaputova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  2. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  3. Jaroslav Naď
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Ilustračné foto


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová prehovorila po rusky: TOTO odkázala vojakom a veliteľom Putina!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php