eReport.sk
Hrozí ďalší vojnový konflikt?
Sergej Lavrov. Foto: shutterstock

Lavrov šokoval varovaním pred treťou svetovou vojnou: Netreba podceňovať hrozbu jadrového konfliktu!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov varoval Ukrajinu pred vyprovokovaním tretej svetovej vojny a upozornil, že „netreba podceňovať hrozbu jadrového konfliktu“.

Informovala o tom v utorok agentúra AP, pričom poukázala na to, že Lavrov prišiel s týmito vyjadreniami v pondelok, keď Rusko v rámci svojej novej ofenzívy na východe Ukrajiny spustilo útoky na železničnú infraštruktúru a palivové zariadenia nachádzajúce sa ďaleko od frontovej línie.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba na Twitteri uviedol, že Lavrovove vyjadrenia len zdôrazňujú potrebu pomoci Ukrajiny zo strany Západu:

„Rusko stráca poslednú nádej, aby svet odradilo od podpory Ukrajiny. Preto tie reči o reálnom nebezpečenstve tretej svetovej vojny. Znamená to len, že Moskva na Ukrajine prehráva. Preto nás svet musí podporovať ešte viac, aby sme mohli vyhrať a brániť európsku a globálnu bezpečnosť,“ píše sa v Kulebovom tvíte. AP vo svojej správe pripomenula, že Spojené štáty v pondelok v zrýchlenom režime dodali na Ukrajinu ďalšie zbrane a zdôraznili, že pomoc západných spojencov v dva mesiace trvajúcej vojne na Ukrajine má význam.

V zjavnej reakcii na to Lavrov vyhlásil, že Rusko má „pocit, že Západ chce, aby Ukrajina pokračovala vo vojne“ a „vyčerpala ruskú armádu a ruský vojensko-priemyselný vojnový komplex“. „Je to ilúzia,“ upozornil Lavrov.

Lavrov: Zbrane zo západu budú legitímnym cieľom

Opäť súčasne varoval, že zbrane dodané západnými krajinami „budú legitímnym cieľom“, a pripomenul, že ruské jednotky sa už zamerali na sklady zbraní na západnej Ukrajine. Lavrov obvinil ukrajinských lídrov z provokovania Ruska tým, že požiadali NATO, aby sa zapojilo do konfliktu. Podľa Lavrova NATO v skutočnosti „vstúpilo do vojny s Ruskom prostredníctvom svojich zástupcov a vyzbrojuje ich“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov šokoval varovaním pred treťou svetovou vojnou: Netreba podceňovať hrozbu jadrového konfliktu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre