eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock. com

Vysokopostavený predstaviteľ Kremľa: Ukrajina sa zrejme rozpadne na niekoľko štátov

Vysokopostavený predstaviteľ Kremľa Nikolaj Patrušev vyhlásil, že „politiky Západu a režimu v Kyjeve, ktorý má Západ pod kontrolou, budú viesť jedine k rozpadu Ukrajiny na niekoľko štátov“. V utorok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Výroky Patruševa, tajomníka Rady bezpečnosti Ruskej federácie (SBRF), boli zverejnené v utorok. Objavili sa práve v čase, keď Rusko tvrdí, že sa vo svojej „špeciálnej vojenskej operácii“ na Ukrajine zameriava na rozšírenie svojej kontroly nad východným priemyselným regiónom Donbas.

Vysokopostavený predstaviteľ ruskej armády minulý týždeň povedal, že okrem ovládnutia Donbasu chce Rusko dobyť tiež južnú Ukrajinu.

Moskvou podporovaní separatisti tam bojujú proti ukrajinským vojakom už od roku 2014, keď konflikt vypukol, teda po anektovaní ukrajinského Krymského polostrova Ruskom.

Moskva spustila inváziu na celej Ukrajine 24. februára, niekoľko dní po tom, čo uznala dve separatistické oblasti v Donbase na východe Ukrajiny za nezávislé štáty.

Vysokopostavený predstaviteľ ruskej armády minulý týždeň povedal, že okrem ovládnutia Donbasu chce Rusko dobyť tiež južnú Ukrajinu, a dodal, že takýto krok umožní aj vytvorenie pozemného koridoru medzi Ruskom a separatistickým regiónom Podnestersko v Moldavsku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  3. Na satelitnej snímke ukrajinské prístavné mesto Mariupol a oceliarne Azovstaľ.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vysokopostavený predstaviteľ Kremľa: Ukrajina sa zrejme rozpadne na niekoľko štátov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php