eReport.sk
Predseda vlády Eduard He

Heger otvorene: Západnú jednotu a solidaritu Rusko nezlomí!

Predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger (OĽANO) hovorí otvorene, že útoky zo strany Ruska nezlomia solidaritu Slovenska a ani solidaritu Európskej únii.

Rusko počas včerajšieho dňa avizovalo, vypínanie resp. obmedzenie dodávok plynu do Poľska a Bulharska. Na to reagoval samotný slovenský premiér. Správanie Ruska označil za pokusy narušiť solidaritu voči Ukrajine.

„EÚ sa musí čím skôr zbaviť energetickej závislosti od Ruskej federácie. Dnešné svojvoľné a neodôvodnené zastavenie dodávok plynu do Poľska dokazuje, že je to absolútne nespoľahlivý obchodný partner.Rusko využíva ropu a plyn ako nástroj na presadzovanie svojich imperialistických záujmov, ktoré vyvrcholili útokom na Ukrajinu a páchaním vojnových zločinov na jej území,“ píše Heger

Foto: Fb/eduardheger

„Slovenský plynárenský priemysel má s ruským Gazprom uzavretý dlhodobý kontrakt a platby za nakúpený plyn bude realizovať v eurách v zmysle dohodnutých pravidiel a súčasne odporúčaní Európskej komisie. Slovenská republika je pripravená čeliť obdobným obštrukciám zo strany Ruska, akým dnes čelí Poľsko. Západnú jednotu a solidaritu Rusko nezlomí,“ píše premiér Heger na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.
  2. Monika Beňová Ukrajina
  3. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Jaroslav Naď
  5. Roman Mikulec
  6. Šéf opozičnej strany SMER-SD Robert Fico (uprostred) počas tlačovej konferencie.
  7. Premiér Eduard Heger (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger otvorene: Západnú jednotu a solidaritu Rusko nezlomí!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre