eReport.sk
Béla Bugár
Béla Bugár Foto: eReport

VIDEO Bugár ostro o problémovom poslancovi OĽANO: Gyimesi je Matovičov maďarský klon!

Otvorená kritika! Exšéf Most – Híd síce už nie je aktívny politik, no naďalej sleduje vývoj slovenskej vládnej aj parlamentnej scény. Znepokojila ho napríklad zvláštna pracovná cesta Igora Matoviča za Viktorom Orbánom. Parťáka mu robil vtedy spolustraník György Gyimesi. Ten v poslednom čase je taktiež tŕňom v päte slovenských diplomatov. Ako sa pozerá na čudné maďarsko-slovenské vzťahy samotný Bugár? Ten má pre kontroverzného poslanca jasný odkaz.

Dôvodom maďarskej cesty bola Matovičova staronová agenda, a to obhajoba vakcíny Sputnik V. Po tom, ako vycestoval na otočku do Moskvy, zamieril aj do Budapešti, kde s maďarským premiérom riešili možné testovanie problémovej vakcíny.

Spoločníka Matovičovi robil Gyimesi, ktorý sa už dvakrát výraznejšie negatívne zapísal u slovenského ministerstva zahraničia. Prvýkrát, keď tajne rokoval v Komárne s maďarským ministrom zahraničia Péterom Szijjártóm o slovenskom dvojitom občianstve. Počas nedávnej cesty v Maďarsku dokonca prehlásil, že rokovanie bolo úspešné z toho dôvodu, že sa ho nezúčastnil nikto zo slovenskej diplomacie.

Matovičov klon

Práve exšéf Most – Híd bol ešte donedávna braný ako najvýraznejšia tvár zastupujúca maďarskú menšinu v národnej rade. Napriek tomu nad počínaním šéfa OĽANO a jeho poslanca len krúti hlavou. „Mohol by som povedať, že to je maďarský klon Matoviča,” povedal ostro Bugár o Gyimesim.

Podľa Bugára je dôležité si všimnúť čo robil Gyimesi predtým ako vstúpil do politiky a čo robí teraz. „Pred rokom povedal, že Maďari na Slovensku nepotrebujú žiadne dvojité štátne občianstvo a teraz za to bojuje lebo zistil, že mu to prináša nejaké body,” myslí si Bugár.

Matovičov rok

A ako hodnotí rok Igora Matoviča na čele vládneho kabinetu? „X-krát som povedal, že pán Matovič stále chce byť jednotka a stále chce byť vo výslní. Ak visí niekde priemyselná kamera, tak fakticky dáva do nej hneď interview. Do tej kamery. Bohužiaľ videli sme jeho tlačovky aj počas pandémie,” rypol si Bugár. Podľa neho na post premiéra nedorástol.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Bugár ostro o problémovom poslancovi OĽANO: Gyimesi je Matovičov maďarský klon!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti