eReport.sk
Ivan Korčok a Anna Polcková (v strede). Zdroj: FB / György Gyimesi

Gyimesi opäť zaťal do Korčoka, ale najmä do KDH: Kedysi kresťanské, dnes už len demokratické, hnutie pripomína rohožku


Kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb na Slovensku sa pomaly končí, zato sa postupne vyplavujú veci, o ktorých bežný človek buď ani len netušil, alebo o nich vedel, ale akosi ich prehliadal. Prehliadnuť sa však nedá farizejstvo Kresťansko-demokratického hnutia, ktoré na jednej strane niečo tvrdí a hrdo sa k tomu hlási, na druhej sa ale od svojich myšlienok a ideí odvracia. A vidieť to aj pri ich podpore Ivana Korčoka.

KDH nevadí rečniť pred dúhovými vlajkami

Ivan Korčok sa hlási za „ľudového a nezávislého“ kandidáta, ktorý chce byť prezidentom všetkých. Teda aj rozličných sexuálnych komunít, ktoré stoja na opačnom póle ako je KDH. A práve na toto sa zameriava v statuse György Gyimesi, pred časom veľký zástanca Matovičových zvrátených myšlienok, dnes člen maďarskej strany Aliancia – Szövetség.

„Kedysi kresťanské, dnes už len demokratické hnutie pripomína rohožku,“ konštatuje hneď v úvode Gyimesi a dodáva, že nedávno sme mali možnosť sledovať ako poslanci hnutia s rozžiarenými očami doslova spievali chválospevy na svojho kandidáta Korčoka a vôbec si nevšimli, že pritom vlastne tancujú tak, ako píska progresívna píšťalka.

Vieme, že Korčok už KDH presvedčil, že registrované partnerstvá sú fajn. Vieme aj to, že KDH nevadí zarečniť si pred dúhovými vlajkami na LGBTI protestoch.

György Gyimesi, člen maďarskej strany Aliancia – Szövetség

„Samozrejme je na orgánoch strany koho podporia, ale to slovo „kresťansko“ v názve mätie,“ myslí si Gyimesi, podľa ktorého je zábavné sledovať Branislav Škripeka (poslanec Národnej rady SR za KDH – pozn. red.), ktorý ešte nedávno chcel zákonom zakazovať nahotinky v časopisoch ako vehemetne podporuje progresívca Korčoka, či veľkého bojovníka za život Čaučíka ako si podáva ruku s tými, ktorí potrat považujú za základné ľudské právo a chcú ho dostať do Ústavy SR.

Farárka Anna Polcková. Zdroj: FB / Gyorgy Gyimesi

„Vieme, že Korčok už KDH presvedčil, že registrované partnerstvá sú fajn. Vieme aj to, že KDH nevadí zarečniť si pred dúhovými vlajkami na LGBTI protestoch, ale som zvedavý ako rozchodia facku, ktorú od Korčoka dostali počas Veľkonočnej nedele, najväčšieho cirkevného sviatku,“ krúti hlavou Gyimesi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).

Korčok sa totižto stretol a zverejnil fotku s farárkou Polckovou. „Len na pripomenutie, Polcková je pravidelná účastníčka na Pride, kde aj vystúpila a povedala, že „Ježiš by dnes mohol prísť ako gay“. Jej postoj k potratom je tiež zaujímavý, tvrdí, že sprísňovanie potratov „vníma ako popretie práva ženy a jej slobody rozhodovať sa“.

Farárka Anna Polcková druhá zľava. Zdroj: FB / György Gyimesi

Asi už nikoho neprekvapí, že farárka Polcková organizovala priamo v kostole LGBTI konferenciu,“ prezrádza na záver György Gyimesi a dodáva, že KDH podporu Korčokovi odôvodňovalo aj tým, že „JE GARANTOM A ZÁRUKOU HODNÔT, KTORÉ HNUTIE REPREZENTUJE“. Ktoré sú to hodnoty sú z jeho slov aj priložených fotografií v statuse zrejmé.

Zdroj: FB / György Gyimesi

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gyimesi opäť zaťal do Korčoka, ale najmä do KDH: Kedysi kresťanské, dnes už len demokratické, hnutie pripomína rohožku

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: