eReport.sk
Igor Matovič a Viktor Orbán. Zdroj: fb/im

VIDEO Matovič a Orbán ako veľkí kamoši: Pozdravujeme Slovákov z Budapešti!

“Máme za sebou skvelé, úžasné rokovanie. Teším sa, že som si dnes s kamošom Igorom mohol vymeniť názory. Pandémia koronavírusu poriadne potrápila obe krajiny, pomôže iba vakcína. Čím viac vakcín, tým väčšia šanca na úspech. Maďarsko je pripravené pomôcť Slovensku a som si istý, že keď bude treba pomôcť nám, Slovensko to opätuje. Želám veľa úspechov každému občanovi Slovenska,” takto sa prihovára vo videu ako prvý premiér Maďarska Viktor Orbán. “Niečo som rozumel,” nadviazal s úsmevom na slová Orbána expremiér Igor Matovič (OĽaNO), podľa ktorého sa rokovania v Maďarsku o ruskej vakcíne Sputnik V vydarili.

“Pozdrav z Budapešti … po 4-hodinových rokovaniach s maďarským ministrom zahraničných vecí Péter Szijjártó a predsedom vlády Maďarska Viktorom Orbánom … môžem definitívne oznámiť, že sme dohodli skvelú vec – vakcíny Sputnik V pre použitie na Slovensku bude posudzovať certifikované OMCL laboratórium v Maďarsku,” napísal k videu vo svojom statuse Matovič, nevyhol sa opäť ani kritike nášho Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Zdroj: fb/igor.matovic.7

“To, že ŠUKL dal testovať vakcínu OMCL necertifikovanému laboratóriu, bola strašná chyba, ktorá spôsobila úplne zbytočné mnohotýždňové zdržanie, odstúpenie Rusov od zmluvy … a hlavne, ak by sme posudzovanie vakcín nechali na nich, nikdy by sme sa očkovania Sputnikom na Slovensku nedočkali. Teraz treba len “maličkosť” … presvedčiť Rusov, že sa Slovensku oplatí ešte veriť … držte palce,),” uzavrel minister financií.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová by uvítala, ak by v Maďarsku spravili laboratórnu kontrolu vakcíny Sputnik V. V prípade, že by mali realizovať posúdenie, považovala by to za prekvapujúce. Európske krajiny totiž postupujú podľa štandardizovaných procesov. Uviedla to na piatkovej tlačovej konferencii v reakcii na informácie o pomoci Maďarska pri testovaní Sputnika.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport