eReport.sk
Protest, Bratislava, Mestská polícia Bratislava
Ilustračná snímka. fb/msp.bratislava

VIDEO Bratislava v najvyššej pohotovosti: Na protestujúcich sa pripravila polícia aj hlavné mesto!

V stredu (17. novembra) sa v Bratislave koná viacero protestných zhromaždení proti opatreniam vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera (obaja OĽANO). Na aktivity protestujúcich sa chystá polícia aj hlavné mesto. Protestujúcich upozorňujú, že budú nekompromisní!

V Bratislave je na stredu ohlásených desať protestov a zhromaždení. Informoval o tom primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Požiadal všetkých protestujúcich k ohľaduplnosti.

Vallo apeloval na odkaz novembrových dní

„Právo zhromažďovať sa a právo protestovať nemôže stáť nad slobodou pohybu a právom na bezpečnosť ostatných, špeciálne v čase vrcholiacej pandémie,“ vyhlásil Vallo. Všetky zhromaždenia pred 32 rokmi v Bratislave aj iných mestách na Slovensku boli podľa jeho slov pokojné, bez urážok a násilia. „Každý, kto úprimne v sebe nosí odkaz novembrových dní, vie pokojne vyjadriť svoj postoj aj dnes,“ podotkol primátor.

Zdroj: fb/vallo.primator

Mesto Bratislava aj bratislavská mestská polícia poskytnú súčinnosť štátnej polícii nielen pri organizácii preventívnych opatrení, ale aj pri ochrane verejného poriadku.

Posilňuje aj dispečing dopravného podniku

„Dopravný podnik Bratislava v stredu posilňuje dispečing a je pripravený koordinovať premávku MHD tak, aby bola aj napriek prípadným komplikáciám čo najplynulejšia,“ podotkol Vallo. Správa komunikácií a komunálny podnik nasadí dodatočné údržbárske čaty, aby verejné priestory po zhromaždeniach čo najrýchlejšie upratali.

Starostka Aufrichtová: Skúsenosti z leta varujú

Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová vyzvala organizátorov a účastníkov stredajších zhromaždení na zdržanie sa protiprávneho konania a neblokovanie dopravy. V opačnom prípade je mestská časť pripravená konkrétne zhromaždenie rozpustiť.

„V Deň boja za slobodu a demokraciu, ale aj počas dní okolo jeho dátumu sa budú v Starom Meste konať viaceré zhromaždenia a protesty. Mestská časť intenzívne pracuje na minimalizácii rizika vzniku podobných konfliktných situácií, aké Staré Mesto zažilo v lete,“ uviedla starostka. Občanom, ktorí sa na protestoch neplánujú zúčastniť, odporúča, aby sa miestam protestných zhromaždení vyhli.

Zdroj: fb/ZAstaremesto

Dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran informoval, že polícia je pripravená počas stredy udržať poriadok na verejných akciách a avizovaných protestoch.

Hamran avizoval nekompromisnosť zo strany polície

Ak bude narušený, polícia bude podľa jeho slov nekompromisne zasahovať. Štátna polícia na sociálnej sieti doplnila, že s občanmi, ktorí sa rozhodnú na zhromaždeniach zúčastniť, budú komunikovať členovia antikonfliktného tímu. Upozorňuje zároveň, že nie sú vylúčené zmeny v doprave. Vyzýva v tejto súvislosti motoristov, aby zvážili cestu počas trvania zhromaždení, respektíve aby sa podľa možnosti vyhli centru hlavného mesta.

VIDEO Policajný prezident a bezpečnostné opatrenia na 17. november

Zdroj: fb/policiaslovakia

Mestská polícia Bratislava avizuje, že v stredu výrazne posilní hliadky v uliciach hlavného mesta. Apeluje na dodržiavanie povinností, ktoré sú späté so životom v demokratickej krajine.

Mestskí policajti: K dispozícii máme viac ako 380 kamier

Pripomína tiež celospoločenský zápas s pandémiou ochorenia COVID-19 a ľuďom radí nepoľavovať pri dodržiavaní protipandemických opatrení.

„Pre dohliadanie nad verejným poriadkom posilňujeme aj službu v novovybudovanom operačnom a kamerovom stredisku mestskej polície. K dispozícii máme viac ako 380 kamier. Zábery z nich využíva aj Policajný zbor na koordinovanie jednotiek. Záznamy z nich môžu slúžiť ako dôkaz pri páchaní priestupkov alebo trestných činov. Taktiež umožnia spätne dohľadať a identifikovať páchateľov,“ spresnila mestská polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z protestného zhromaždenia na Šafárikovom námestí v Bratislave 17. novembra 2021.
  2. Protest pred parlamentom bol v réžii strany Smer.
  3. Protest v uliciach Záhrebu.
  4. Dav protestujúcich ľudí čaká na príhovor predsedu strany SMER-SD Roberta Fica.
  5. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.
  6. Žena v nákupnom centre
  7. Študenti pred protestným pochodom za slobodné vysoké školy v Bratislave 10. novembra 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Bratislava v najvyššej pohotovosti: Na protestujúcich sa pripravila polícia aj hlavné mesto!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php