eReport.sk
Protest v Holandsku, foto:tasr/ap

VIDEO Ľudia sa búria: Takto vo svete bojujú proti diskriminačným opatreniam voči nezaočkovaným!

Ľudia sa búria po celom svete. Vlády krajín, ktoré postihla tretia vlna pandémie koronavírusu zavádzajú radikálne opatrenia, mnohokrát smerujúce najmä voči nezaočkovaným. Holandsko či Nový Zéland patria medzi premiantov v očkovaní. Napriek tomu, však nové prípady nákazy pribúdajú raketovým tempom. To krajinu Beneluxu motivovalo opäť zaviesť reštriktívne opatrenia.

Tieto opatrenia, však často narážajú na odpor svojich občanov, ktorí nechcú byť segregovaní na dve skupiny. Na tých, ktorí sa dali zaočkovať a na tých, ktorí zaočkovaní z rôznych dôvodov nie sú. Diskriminačné opatrenia vyhnali do ulíc tisícky nespokojných ľudí a takto to vyzeralo vo svete v uplynulom týždni.

V Holandsku sa zatýkalo

Najmenej päť protestujúcich vzali do väzby v holandskom meste Haag po tom, čo demonštrácia proti ohláseným novým pandemickým obmedzeniam v piatok večer vyústila do násilia. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na správu agentúry ANP. Demonštranti sú obvinení z hádzania kameňov a petárd do policajtov a z ignorovania policajných pokynov počas protestnej akcie, ktorú príslušníci nakoniec rozohnali pomocou vodných diel.

Zdroj: video:yt/RT

Protesty sa začali krátko po tom, čo holandský premiér Mark Rutte oznámil sériu nových obmedzení, ktoré majú trvať tri týždne. Opatrenia majú pomôcť spomaliť šírenie nákazy koronavírusom, ktoré v Holandsku prudko silnie. Predstavitelia vysvetľujú, že obmedzenia verejných zhromaždení a pohybu na otvorených priestranstvách sú potrebné, lebo krajina zaznamenáva vysoké počty nakazených a systém zdravotnej starostlivosti už začína byť preťažený.

V Chorvátsku protestovali štyri dni v rade

Stovky Chorvátov vo štvrtok už štvrtý deň v rade protestovali v hlavnom meste Záhreb a aj v niekoľkých ďalších mestách proti povinným covidpasom, ktorými sa od pondelka budú musieť preukazovať štátni zamestnanci. V Chorvátsku v poslednom čase evidujú rekordné počty nakazených.

Zdroj: video:yt/mrktrb

Na Novom Zélande protestovalo tisíce ľudí

Nový Zéland sprísnil v utorok bezpečnostné opatrenia v okolí budovy parlamentu v reakcii na protesty tisícov ľudí, ktorí sa v hlavnom meste Wellington zhromaždili na protest proti povinnému očkovaniu a protipandemickým opatreniam.

Demonštranti pochodovali ulicami v centre Wellingtonu a zhromaždili sa pred budovou parlamentu. Takmer všetky vstupy do budovy polícia uzavrela. Na mieste sa podľa agentúry Reuters nachádzalo bezprecedentné množstvo príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Zdroj: video:yt/theindependent

Hoci bola demonštrácia pokojná, mnohí z demonštrantov niesli transparenty s nápismi namierenými proti povinnému očkovaniu, lockdownu a protipandemickým opatreniam.

Bude vás zaujímať:

  1. Kontrola vo firme Metro Bratislava
  2. Protest, Bratislava, Mestská polícia Bratislava
  3. Ľudia zapaľujú svetlice počas protestu proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni v sobotu 20. novembra 2021.
  4. Von der Leyenová upozornila Čínu
  5. Rutte sa stretol s Bidenom. Predseda holandskej vlády Mark Rutte.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ľudia sa búria: Takto vo svete bojujú proti diskriminačným opatreniam voči nezaočkovaným!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti