eReport.sk
Jaroslav Naď, foto: tasr

Naď vyzval na návrat k hodnotám Nežnej revolúcie: Spomeňme si na ten entuziazmus!

November 1989 ukázal silu a jednotu spoločnosti bojujúcej za hodnoty slobody a demokracie. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) to uviedol v utorok v Nitre na spomienkovom podujatí pri príležitosti 32. výročia 17. novembra.

Vyzval zároveň na návrat k hodnotám, ktoré požadovali ľudia v uliciach a námestiach počas Nežnej revolúcie. „Spomeňme si na ten entuziazmus s očakávaním lepších zajtrajškov a začnime už dnes konať tak, aby sme sa o ne nepričinili – zodpovedne a rešpektujúc slobody a práva druhých. Napríklad aj právo na zdravie,“ podotkol Naď.

Zároveň ocenil iniciatívu mesta Nitra, ktoré získalo fragmenty Berlínskeho múru. Tie sú základom miestneho pamätníka slobody, ktorý realisticky pripomína skutočnosti totalitných režimov. Spomienkové podujatie v Nitre sa uskutočnilo za účasti predstaviteľov rezortu obrany vrátane Ozbrojených síl (OS) SR, samosprávy, nemeckej veľvyslankyne v SR Barbary Wolfovej, oblastnej organizácie Konfederácie politických väzňov Slovenska, novinárskej a tiež akademickej obce.

Related Posts

  1. Protest, Bratislava, Mestská polícia Bratislava
  2. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď vyzval na návrat k hodnotám Nežnej revolúcie: Spomeňme si na ten entuziazmus!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php