eReport.sk
Dav protestujúcich ľudí čaká na príhovor predsedu strany SMER-SD Roberta Fica.
Dav protestujúcich ľudí čaká na príhovor Roberta Fica. Foto: tasr

VIDEO Veľký protest pred parlamentom, Fico prehovoril k davu: Hanba tomu ušatému ministrovi!

AKTUALIZOVANÉ – Výročie nežnej revolúcie vyhnalo mnohých ľudí do ulíc. Pred národnou radou sa začal protest. Smeráci si prišli uctiť pamiatku Alexandra Dubčeka. Postupne rečnia pri jeho soche. Dav ich sprevádza výkrikmi hanba, fuj vláde.

Vedenie opozičnej strany položilo vence k pamätníku Andreja Dubčeka pred budovou národnej rady. Na protestné zhromaždenie prišiel v stredu taký dav ľudí, že zaplnili celé námestie pred parlamentom. S príhovormi vystúpili predstavitelia Smeru.

„Preto sme sem prišli, aby sme sa poklonili veľkému humanistovi, sociálnemu demokratovi Alexandrovi Dubčekovi,“ vyhlásil podpredseda strany Juraj Blanár. Dodal, že 17. novembra si pripomíname Deň boja za demokraciu a slobodu. Poukázal pritom na aktuálnu situáciu a kritizoval vládu, ktorá podľa neho zabudla na 100. výročie narodenia Dubčeka.

Protest sme sledovali aj naživo prostredníctvom našej facebookovej stránky TU!

Zdroj: youtube.com/smer-sd

FOTO Protest pred parlamentom, Fico reční pred davom zhromaždených občanov

– Foto: tasr, eReport

Slova sa ujal aj šéf Smeru. „Chcem sa vám poďakovať, že ste prišli vyjadriť svoj názor,“ začal svoj prejav a dodal, že ho prekvapilo, koľko bolo po zuby ozbrojených policajtov, keď prichádzal. „Hanba tomu ušatému ministrovi!“ pokračoval.

Fico podľa vlastných slov nechce policajtom vyčítať, že si robia svoju prácu, odkázal však dočasne poverenému prezidentovi Policajného zboru Štefanovi Hamranovi a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO), že na proteste sú slušní ľudia.

„Nech žije Dubček! Nech žije Slovensko!“

Podotkol, že občania sú nahnevaní a stúpa agresivita. Na riešenie by však podľa neho stačilo prijímať rozumné opatrenia na boj s pandémiou. Kritizoval vládu aj pre neriešenie zdražovania a prezidentku SR Zuzanu Čaputovú za zmarenie referenda. Nevylúčil opätovný zber podpisov pod referendum za predčasné voľby. „Nech žije Dubček! Nech žije Slovensko! Za predčasné parlamentné voľby!“ ukončil prejav.

Protestujúci ostali na mieste aj po odchode politikov

Dav na námestí pred zhromaždením skandoval rôzne heslá, napríklad aj „rúška dole“, po Ficovom prejave zas „Nech žije Smer“. Časť protestujúcich ostala na mieste aj po odchode vedenia strany. Na mieste sú naďalej pripravení aj príslušníci Policajného zboru. Priamo k budove parlamentu verejnosť počas akcie nepúšťali.

VIDEO Pozrite si celý priebeh protestu pred slovenským parlamentom

Zdroj: youtube.com/eReport

Hamran avizoval, že polícia bude nekompromisná

Šéf polície Štefan Hamran avizoval, že muži zákona sú pripravení udržať poriadok na verejných akciách a avizovaných protestoch. „Ak bude narušený, polícia bude nekompromisne zasahovať,“ informoval Hamran.

Polícia bude počas 17. novembra prítomná v uliciach. “Bude pripravená uplatniť opatrenia voči tým, ktorí si tento deň a demokraciu budú vysvetľovať po svojom,” zdôraznil Hamran. Uistil, že polícia urobí všetko pre to, aby bol priebeh 17. novembra dôstojný a slušný. “Ak bude narušený verejný poriadok, polícia bude robiť všetky opatrenia, aby bol obnovený, a budeme nekompromisne zasahovať,” uviedol Hamran.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z protestného zhromaždenia na Šafárikovom námestí v Bratislave 17. novembra 2021.
  2. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Premiér Eduard Heger (OĽaNO), vľavo minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  4. Protivládny protest na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  5. Protest pred parlamentom bol v réžii strany Smer.
  6. Protest, Bratislava, Mestská polícia Bratislava
  7. Demonštranti protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení v Rotterdame v piatok 19. novembra 2021.
  8. Robert Fico na snímke z videa.
  9. Minister obrany Jaroslav Naď a minister vnútra Roman Mikulec.
  10. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.


      
Polícia bude tiež kontrovať COVID passy a dodržiavanie protiepidemických opatrení. “Všetky stredajšie akcie sú označené ako rizikové hlavne pre pandemickú situáciu. Vieme však, kde nás tlačí topánka, a budeme dohliadať na kritické miesta,” uistil Hamran.

Muži zákona do 14.00 hodiny zasahovať nemuseli

Bratislavskí policajti zatiaľ pri stredajších protestoch nezaznamenali prípady narušenia verejného poriadku alebo inej protiprávnej činnosti, informovala TASR.

„V súvislosti s dnešnými verejnými zhromaždeniami, ktoré sa konajú na viacerých miestach v Bratislave, prijala polícia adekvátne opatrenia. Bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujeme s dôrazom na ochranu života, zdravia, majetku občanov a verejný poriadok,“ uviedli policajti na sociálnej sieti v stredu o 14.00 hodine

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo avizoval, že v Bratislave je v stredu ohlásených desať protestov a zhromaždení. Nočný primátor Bratislavy a bezpečnostný manažér Martin Královič ľuďom odporučil, aby sa v stredu vyhli najmä okoliu Národnej rady SR či Úradu vlády SR. Účastníkov protestov zároveň vyzval, aby boli ohľaduplní k mestu a jeho obyvateľom.


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Veľký protest pred parlamentom, Fico prehovoril k davu: Hanba tomu ušatému ministrovi!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti