eReport.sk
Tomáš Taraba na snímke z videa.
Tomáš Taraba na snímke z videa. Zdroj: fb/tomastaraba.sk

VIDEO Taraba: To, že pani prezidentka chápe moju vetu o jej dcére ako šikanu, si neviem veľmi dobre vysvetliť

Pustila sa do neho polícia, hlava štátu aj bežní ľudia! Nezaradený opozičný poslanec Tomáš Taraba sa v utorok prostredníctvom videa na sociálnej sieti vyjadril k masívnej kritike statusu, ktorý zverejnil o Emme, neplnoletej dcére prezidentky Zuzany Čaputovej. Kritici Tarabovi bez servítky odkazujú, že svojim počinom vystavil mladučké dievča, ktoré túži po kariére modelky, šikane a posmechu.

Ako sme vás informovali, prezidentka označila príspevok poslanca Tarabu za “najväčšie dno” a odkázala mu, aby neútočil na politikov cez ich deti. Čaputová uviedla v reakcii doslova toto: “Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!”

Poslanec pridal na svoj fanúšikovský profil na sociálnej sieti fotku dcéry prezidentky Čaputovej, ktorá bola urobená na verejnom podujatí. Fotku pritom komentoval Taraba slovami: „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“

Šeliga: Mafia a potom je tu ešte pán Taraba

Za tento počin sa na hlavu konzervatívneho politika dnes zniesla vlna kritiky. Zmienilo sa o ňom takmer každé médium a tiež celá rada koaličných poslancov aj politikov z mimoparlamentných strán. Napríklad Juraj Šeliga zo Za ľudí Tarabov status komentoval: „Mafia mala pravidlo – deťom a rodine sa neubližuje. Potom je tu ešte pán Taraba…“

Dokonca Tarabovi venovala status aj polícia s tým, že by ho muži zákona mali začať aj vyšetrovať. Väčšina slovenských médií prebrala komunikačný postoj prezidentky a označili status poslanca Tarabu za prejav nenávisti, šikany a ponižovania. “Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ aj toto uviedla o Tarabovom statuse polícia na sociálnej sieti.

Poslanec sa obhajoval aj príkladom o svojom synovi

Taraba nezostal ticho a veľmi rýchlo sa pokúsil celú situáciu vysvetliť aj prostredníctvom videa na sociálnej sieti. V ňom uviedol, že jediné čo urobil je, že zobral verejnú fotku, ktorá bola na internete takmer v každom bulvárnom plátku a pridal k nej jedinú vetu, ktorá v sebe neniesla ani náznak urážky.

„Dnes som dal status, ktorý vychádza z toho, čo je popísané absolútne všade. Všade je napísané, že prezidentka má dcéru, ktorá chce byť úspešnou modelkou a dokonca sa objavili aj hodnotenia, že jej to ide a má talent. Ja som napísal, že máme na Slovensku novú modelku a to je všetko čo som napísal,“ vysvetľoval vo videu z auta Taraba.

Nevie si vysvetliť reakciu prezidentky

Poslanec doplnil, že „keby niekto povedal o mojom synovi, že je talentovaný hokejista, tak to určite nepovažuje za šikanu, ale myslím si, že má pravdu. To, že pani prezidentka chápe vetu, že považujem jej dcéru za nádejnú modelku, ako šikanu, si neviem veľmi dobre vysvetliť.”

Taraba hovorí o šikane, ktorá je namierená voči nemu

Taraba hovorí, že nerozumie reakciám politikov, médií a prezidentky na jeho status. „Teraz vidíme, akú absolútnu virtuálnu realitu si dovolia médiá do tohto príbehu vložiť. Nepovažujem to za nič iné, ako za obyčajnú šikanu voči svojej osobe, pretože som nenapísal nič viac, ako len túto jednu vetu,“ uviedol Taraba.

VIDEO Taraba reaguje na kritiku za status o prezidentkinej dcére. Považuje to za šikanu

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Účastníci protivládneho podujatia "čapicový protest", ktorý zorganizoval poslanec Národnej rady SR (NR SR) Robert Fico (Smer-SD), ku ktorému sa pridali strany SNS a Republika v Rimavskej Sobote 17. októbra 2021.
  2. Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  3. Roman Mikulec (OĽaNO)
  4. Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
  5. Kristián Čekovský a Veronika Remišová.
  6. Ľuboš Blaha, vedľa časť inkriminovaného komentára Petra Schutza.
  7. Zuzana Čaputová.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba: To, že pani prezidentka chápe moju vetu o jej dcére ako šikanu, si neviem veľmi dobre vysvetliť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport