eReport.sk
Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
Robert Fico, šéf Smeru. Foto: tasr

VIDEO Fico rozobral dnešné výroky Hegera a Lišpica: Obaja klamali v priamom prenose!

Opozičný Smer-SD má podať v pondelok (7. 6.) návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Na nedeľnej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Robert Fico. Avizoval, že by mohol na schôdzi k odvolávaniu Mikulca čítať údajnú uniknutú správu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorú na neverejnej schôdzi čítal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Fico zároveň kritizoval vystúpenia premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v nedeľnej diskusnej relácii.

Premiér Heger podľa Fica v dnešnej relácii okrem iného pochválil orgány činne v trestnom konaní, že to dobre robia, že majú rozviazané ruky a že sa v podstate nič nedeje a že toto je ten právny štát.

Fica zaujíma, koľko dal Heger šéfovi Tiposu

 „On nevidí, že tu sa na dennej báze rozvracia právny štát? Nevidí, čo sa udialo 17. mája na schôdzke? Veď mu tam čítali správu s menami, konkrétnymi prípadmi a hovorilo sa tam aj o obrazových a zvukových záznamoch. Keby to bola normálna relácia, na aké som bol zvyknutý, tak by určite dostal otázku, koľko ste dali odmenu šéfovi Tiposu? Prečo neodpovedá predseda vlády, koľko nadelil Kaňkovi? Pýtam sa, čo robil predseda vlády v jednom priestore oproti starému hotelu Kyjev krátko po tlačovej konferencii po mimoriadnej schôdzi NR SR?,“ uviedol Robert Fico.

Lipšic sa vraj správa ako inkvizítor

Po predsedovi vlády bol v diskusnej relácii špeciálny prokurátor Lipšic, samozrejme bez oponentúry moderátora a potvrdil tak, že do relácie prišiel ako politik, nie ako prokurátor. Robert Fico na túto reláciu rovnako reagoval: „Nerád by som poučoval pána Lipšica, ale musím to urobiť. Nemôžete sa správať ako inkvizítor. Úlohou prokurátora je zberať a vyhodnocovať dôkazy a informácie tak v prospech, ako aj v neprospech podozrivých a všetky informácie starostlivo prešetrovať a starostlivo s nimi nakladať. Oznámil nám teda, že všetko je v poriadku, nič sa nedeje, bolo nejaké stretnutie 17. mája na SIS, kde on nič nepočul a nič nevidel. Podľa neho neexistujú dôvody o manipulácii trestných konaní. Vraj je iba jedna SMS, ktorá popisovala stav po výsluchu a nie pred výsluchom daného svedka. A že dôkazná situácia vo vzťahu k D. Kováčikovi je tak skvelá, že už to ide na súd a na tom súde mu dajú trest.“ 

Špeciálny prokurátor podľa expremiéra klamal

Lipšic podľa Fica dnes klamal v priamom prenose, keď povedal, že o tom, či je osoba väzobne stíhaná rozhoduje výlučne súd. Čo však nie je pravda, v prípravnom konaní môže prokurátor prepustiť človeka z väzby. Lipšic sa však týmto zbavuje zodpovednosti, keďže je inkvizítor. Klamal aj v tom, že okrem tej SMS, ktorú zverejnil Smer, nič iné nie je. Klamal, pretože pred poslancami NR SR na mimoriadnej schôdzi vystúpil šéf Slovenskej informačnej služby a povedal, že všetko to, čo bolo povedané je zadokumentované, verifikovateľné a procesne použiteľné,” spresnil šéf opozičnej strany.

Blaha podáva trestné oznámenie na komentátora

Podľa podpredsedu strany Ľuboša Blahu premiér ignoruje realitu, keď tvrdí, že to nie je nič nezvyčajné, ako sme zvládli pandémiu. Blaha uviedol, že nie je v poriadku, keď mafia vládne Slovensku a ovláda políciu, čo je situácia podľa správy Slovenskej informačnej služby, pričom Heger stále tvrdí, že je to v poriadku, že to je očista. Podľa neho potrebujeme zdravú diskusiu a hovoriť aj o zlyhaniach vlády. „Z jednej strany majú ministra zdravotníctva aj ministra financií a oni sa nevedia dohodnúť, či dať Sputnik aj ľuďom nad 60 rokov. V celom svete sa očkujú seniori, na Slovensku majú seniori najväčší záujem o ruskú vakcínu, ale im to zakážeme, aby sme mohli povedať, že Sputnik je na Slovensku nepopulárny. Robí to minister zdravotníctva, proti ktorému bojuje šéf jeho strany Matovič,“ uviedol podpredseda strany.

Blaha zároveň upozornil, že podáva trestné oznámenie na komentátora denníka SME Petra Schutza za porušovanie zákona a ústavy za výrok, že „znevýhodnenie nezaočkovaných by malo byť brutálne, aby bolesťou až zavýjali“, aby sme takúto diskusiu zastavili už v zárodku.

Zdroj: youtube.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport