eReport.sk
Foto: tasr

Slovensko pošle na Ukrajinu 30 tankov! Z Nemecka dostane 15. Najskôr ich bolo málo, zrazu to stačí

Slovensko napokon dosiahlo dohodu s Nemeckom, že na Ukrajinu pošle 30 svojich tankov T-72 a od Berlína za to dostane kompenzáciu v podobe 15 moderných tankov Leopard 2.

Prvý tank z Nemecka by mal prísť na Slovensko ešte tento rok. Dohodu by mali oficiálne oznámiť v priebehu tohto týždňa. Informuje o tom TASR na základe utorkového článku v nemeckom vydaní magazínu Business Insider, ktorý sa odvoláva na svoje zdroje v nemeckej vláde.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Výcvik za státisíce eur
  2. Na ilustračnej snímke nemecký tank typu Leopard 2.
  3. Americký tank typu M1A2 Abrams na archívnej snímke z apríla 2008.
  4. Veronika Remišová na snímke z videa.
  5. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.

Ako pripomína magazín, ešte pred dvoma mesiacmi hrozilo, že plán výmeny sa napokon neuskutoční. Slovensku sa totiž 15 nemeckých leopardov výmenou za 30 strojov typu T-72 zdalo príliš málo, keďže Slovensko by potom nemalo dostatok tankov na vlastnú obranu.

Hovorkyňa slovenského ministerstva obrany vtedy povedala pre Business Insider, že iné krajiny vrátane Českej republiky v rámci podobných výmen dostávajú viac, než Nemecko núka Slovensku. „Na Ukrajinu dodajú jedno zariadenie a za to dostanú z Nemecka alebo inej krajiny dve zariadenia. Slovensko vlastní 30 tankov T-72. Takže 15 tankov Leopard pre nás nie je riešením, keďže pre tankový prápor potrebujeme 30 tankov,“ povedala vtedy hovorkyňa.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko pošle na Ukrajinu 30 tankov! Z Nemecka dostane 15. Najskôr ich bolo málo, zrazu to stačí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie