eReport.sk
Fotografka Annie Leibovitz zverejnila fotografie prezidentky pre časopis Vogue. Zdroj: fb/annieleibovitz

Olena Zelenská ako tvár Vogue rozpútala vášne. Vraj sa to nehodí

Fotografia prvej ukrajinskej dámy Oleny Zelenskej na obálke pripravovaného vydania módneho časopisu Vogue vyvolala polemiku. Tento spôsob prezentácie podľa kritikov zľahčuje dôsledky rusko-ukrajinskej vojny.

Vogue v októbrovom čísle zverejní článok s názvom „Portrét odvahy: Olena Zelenská, prvá dáma Ukrajiny“. Autorkou fotografií je renomovaná americká fotografka Annie Leibovitzová. Na niektorých z nich Zelenská pózuje v Kyjeve s manželom, ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
 2. Na snímke 21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin počas súdneho procesu v Kyjeve 13. mája 2022.
 3. Dmitrij Medvedev na snímke z videa.
 4. Od žiadostí k vyhrážkam?
 5. Ukrajina má dôkazy, že na deportáciách ukrajinských detí, rukojemníkov z radov civilistov i vojnových zajatcov sa priamo podieľajú aj bieloruské orgány.
 6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 7. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
 8. Len zbraňami dosiahneme mier!
 9. Od žiadostí k vyhrážkam?
 10. Len zbraňami dosiahneme mier!
 11. Od žiadostí k vyhrážkam?

Článok sa zamýšľa nad emocionálnou daňou, ktorú si vojna vyberá od Ukrajincov, aj nad tým, ako sa Olena Zelenská usiluje prispôsobiť tomu, že sa ocitla „v centre tragédie“, informovala vo štvrtok spravodajská stanica Euronews. Kritici považujú obálku British Vogue za nevkusnú vzhľadom na charakter módneho časopisu v porovnaní s realitou života na Ukrajine  počas ruskej invázie alebo na úteku z konfliktom rozvrátenej krajiny. „Prvá dáma je oblečená v módnych šatách, je ťažké spojiť si to so surovou správou, že prebieha vojna,“ uviedla Anjana Susarlová, profesorka z Michiganskej štátnej univerzity.

Fotografka Annie Leibovitz zverejnila fotografie prezidentky pre časopis Vogue. Zdroj: fb/annieleibovitz

Potrebujú marketing

Zástancovia tvrdia, že úlohou prezidentského páru je zvyšovať povedomie svetovej verejnosti o vojne a udržiavať záujem médií o dianie na Ukrajine. To podľa nich znamená, že takýto spôsob „public relations“ je dôležitý. „V čase vojny musíte využiť všetky prostriedky na šírenie informácií,“ napísal na sociálnej sieti Twitter jeden užívateľ, zatiaľ čo iný si myslí, že „udržiavanie Ukrajiny v správach je pre (Zelenského) protivojnové úsilie životne dôležité“.

Aj Rusko aj Ukrajina vedú na svoju podporu rozsiahle mediálne kampane. Zelenskyj od začiatku vojny využíva silu sociálnych médií a na platformách ako Twitter alebo Instagram pravidelne zverejňuje „selfie“ videá.

Fotografka Annie Leibovitz zverejnila fotografie prezidentky pre časopis Vogue. Zdroj: fb/annieleibovitz

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Olena Zelenská ako tvár Vogue rozpútala vášne. Vraj sa to nehodí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php